Main Content

Lionel Messi komentoval formu Cristiana Ronalda v Manchestri United

utorok, 23. november 2021 17:42 | Autor: TASR

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | zdroj: TASR

Paríž 23. novembra (TASR) - Argentínsky futbalista Lionel Messi je unesený zo spôsobu, akým Cristiano Ronaldo odštartoval svoj druhý angažmán v Manchestri United. Portugalčan od augustového návratu do anglického klubu nastrieľal deväť gólov v trinástich vystúpeniach a Messi si pri tejto príležitosti zaspomínal na rivalitu z čias, keď ešte obaja útočníci pôsobili v najvyššej španielskej súťaži.

Dvojica rivalov súperila v La Lige deväť rokov o klubové i individuálne trofeje na domácej i európskej scéne. Messi opustil FC Barcelona v lete, Ronaldo odišiel z Realu Madrid v roku 2018. "Už dlho nehráme v jednej lige, v ktorej nám jednotlivo aj v rámci kolektívu išlo o rovnaké ciele. Bolo to krásne obdobie pre nás aj pre fanúšikov, ktorí si to veľmi užívali. Tieto nádherné spomienky zostanú vo futbalovej histórii," citovala 34-ročného Argentínčana agentúra DPA.

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Viac gólov ako 36-ročný Ronaldo dalo v tejto sezóne v piatich elitných európskych líg len šesť futbalistov. Vedie Poliak Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov so sedemnástimi zásahmi. Napriek Portugalčanovmu príspevku sa United nedarí, klub v nedeľu odvolal trénera Oleho Gunnara Solskjaera. Napriek tomu by Messi ešte "červených diablov" z boja o anglický titul neodpisoval: "Majú silný tím so skvelými hráčmi. Cristiano sa obdivuhodne adaptoval na novú éru Manchestru. Od začiatku dáva góly a hoci United zatiaľ nehrajú tak dobre, ako sme si mysleli, v decembri sa môže zmeniť veľa. Ešte sa môže udiať hocičo, je to veľmi náročná a vyrovnaná súťaž."

Náš youtubeOdoberať