Main Content

VIDEO: Vlhová predviedla v Levi vynikajúcu jazdu a po 1. kole vedie!

sobota, 20. november 2021 12:43 | Autor: TASR

Petra Vlhová
Petra Vlhová | zdroj: TASR

Levi 20. novembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v 1. kole usadila na čele sobotného slalomu Svetového pohára. Vo fínskom Levi viedla po tridsiatke štartujúcich o jedenásť stotín sekundy pred americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou. Priebežne tretia bola Slovinka Andreja Slokarová s odstupom 0,48 s.

V zamračenom počasí a pod umelým osvetlením vyštartovala obhajkyňa veľkého glóbusu s číslom 2. Na veľmi rytmickej trati nemeckého trénera išla bez jedinej viditeľnej chyby a vďaka svojej typickej dravosti si vybudovala obrovský náskok pred Nórkou Kristin Lysdahlovou, ktorá otvorila súťaž. Vzápätí po Slovenke sa na trať vydala Shiffrinová, takisto lyžovala hladko a bez chýb, no v porovnaní s líderkou jej chýbalo čosi z agresivity. Najmä v záverečnej časti však skresala manko na minimum.

"Teší ma, že som bola v úvodnej jazde najrýchlejšia. V druhom kole však musím ísť ešte oveľa lepšie," uviedla Vlhová podľa portálu laola1.at. O 13.30 SEČ zabojuje už o svoje štvrté víťazstvo v Levi, kde sa vlani radovala v dvoch slalomoch za sebou. Prvýkrát vo Fínsku triumfovala v roku 2017.

Slokarová sa na tretiu priečku vyšvihla z druhej žrebovanej skupiny 8-15. Dvadsaťštyriročná Slovinka potvrdila formu z rakúskeho strediska Lech/Zürs, kde pred týždňom triumfovala v paralelnej súťaži.

Náš youtubeOdoberať