Main Content

Aréna LA Lakers ponesie názov kryptomenového giganta

streda, 17. november 2021 10:46 | Autor: TASR

LA Lakers
LA Lakers | zdroj: © TASR

Los Angeles 17. novembra (TASR) - Aréna Staples Center v Los Angeles zmení po 22 rokoch názov na Crypto.com Arena. Majiteľ haly spoločnosť AEG za to zinkasuje v najbližších 20 rokoch 700 miliónov USD, čo má byť najvyšší kontrakt svojho druhu v športových dejinách.

Informáciu priniesla agentúra AP citujúc anonymný zdroj, keďže zainteresované strany ešte neurobili verejné vyhlásenie. Staples Center s kapacitou 20.000 miest je domovskou halou klubov LA Kings z NHL, LA Lakers a LA Clippers z NBA, resp. LA Sparks z WNBA. K oficiálnemu premenovaniu má prísť cez Vianoce.

Spoločnosť Crypto.com špecializujúca sa na kryptomeny so sídlom v Singapure vznikla v roku 2016 a vo svete športu intenzívne investuje v podobe sponzorských zmlúv. Jej meno je spojené s Formulou 1, UFC, talianskou futbalovou Serie A, francúzskym futbalovým klubom Parížom St. Germain, klubom NHL Montrealom Canadiens či klubom NBA Philadelphiou 76ers.

Hala niesla názov Staples Center od svojho otvorenia v októbri 1999. Konalo sa v nej okrem iného 19 udeľovaní Grammy Awards, tri NBA All-Star Games, dva NHL All-Star Games a nespočetné množstvo hudobných koncertov.