Feherváryho body Washingtonu nestačili, Sekera s pluskou

streda, 17. november 2021 07:41 | Autor: TASR

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry | zdroj: TASR

New York 17. novembra (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v zápase zámorskej NHL na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení. K úspechu im nestačili ani dve asistencie slovenského obrancu Martina Fehérváryho. Toho strelu v tretej tretine najprv tečoval pred bránkou Garrett Pilon a strelil tak prvý gól v profilige. Potom si Slovák pripísal asistenciu aj na gól Toma Wilsona na 2:2.

V extračase rozhodol o triumfe domácich Trevor Zegras. Fehérváry si v šestnástom zápase ročníka pripísal štvrtý a piaty kanadský bod (2+3).

Dallas zvíťazil na domácom ľade nad Detroitom 5:2, slovenský obranca Andrej sekera odohral vyše 12 minút a do štatistík si zapísal jeden plusový bod. Nedarilo sa Islanders, ktorí prehrali už štvrtý zápas za sebou, na ľade Floridy prehrali vysoko 1:6. Slovenský obranca "ostrovanov" Zdeno Chára odohral vyše 22 minút a zaknihoval dve mínusky.