Main Content

VIDEO: Alexander Ovečkin prekonal rekord Bretta Hulla. Na rade sú ďalšie legendy!

Washington Capitals uspel v nočnom zápase na ľade Columbusu 4:3. Prvý gól Capitals strelil v 11. minúte ich kapitán Alexander Ovečkin, keď brankára Joonasa Korpisala prekonal strelou švihom zápästím spoza kruhu na vhadzovanie. Pre ruského kanoniera to bol 12. presný zásah v sezóne a celkovo 742. v profiligovej kariére. Osamostatnil sa ním na štvrtom mieste historickej tabuľky strelcov, keď prekonal legendárneho Bretta Hulla.

"Znamená to pre mňa veľa," povedal o dosiahnutí významného míľnika. "Keď som začínal s hokejom a potom prišiel do NHL, nikdy som nemal ten pocit, že by som sa niekedy mohol zaradiť medzi také mená... Je to špeciálny moment pre mňa, mojich rodičov, brata, ženu i deti. Veľká vec," dodal pre nhl.com Ovečkin, ktorý si v zápase pripísal aj asistenciu.

Tridsaťšesťročný krídelník potreboval na 742 gólov 1211 zápasov v základnej časti, Hull odohral počas 19 sezón v NHL dokopy 1269 stretnutí. "Alex, gratulujem k posunu na štvrtú priečku historického poradia kanonierov. Great 8, zaslúžil si túto prezývku. Vydrž v tomto trende a šplhaj sa ďalej v rebríčku," pogratuloval Hull Ovečkinovi. Pred ruským útočníkom sú v historickej tabuľke už len tri ikony - Wayne Gretzky (894 gólov), Gordie Howe (801) a Jaromír Jágr (766). 

Náš youtubeOdoberať