Main Content

Suslov o záujme väčších klubov: Nerád rozprávam o takých veciach

utorok, 9. november 2021 10:26 | Autor: TASR

Tomáš Suslov
Tomáš Suslov | zdroj: TASR

Senec 9. novembra (TASR) - Tomáš Suslov pricestoval na novembrový zraz slovenskej futbalovej reprezentácie s vizitkou priebežne najlepšieho hráča FC Groningen v tejto ligovej sezóne. Za muža zápasu ho vyhlásili aj po nedeľnej domácej remíze v 12. kole najvyššej holandskej súťaže s RKC Waalwijk 1:1. Individuálne výkony ho môžu tešiť viac než výsledky klubu, ktorý figuruje až na pätnástej priečke tesne nad pásmom zostupu.

Devätnásťročný stredopoliar prekonal v hodnotení aj strelca jediného gólu Jorgena Stranda Larsena. Na čele interného poradia je po tucte vystúpení s päťbodovým náskokom. "Na zraz stále prichádzam s dobrou náladou. Čo sa týka mojich individuálnych výkonov, určite sú na dobrej úrovni, ale ako mužstvo chceme zbierať viac bodov. To je tá jediná vec, ktorú musíme zlepšiť," povedal Suslov, ktorý dokáže v tínedžerskom veku nastupovať na rozličných postoch: "Keď sa hrá systém 4-3-3, najviac mi vyhovuje krajný útočník. Vyhovuje mi aj pozícia podhrotového hráča, teraz v klube hrávame trošku defenzívnejšie, takže hrávam aj osmičku. Pre moju kariéru je to len dobré."

Kontrakt mu vyprší až v lete 2025, no už oveľa skôr môže vzbudiť záujem väčších klubov: "Nerád rozprávam o takých veciach, lebo stále mám platnú zmluvu s Groningenom. Samozrejme, keď príde nejaká vážna ponuka, tak nad tým určite porozmýšľam. Teraz sa sústredím iba na Groningen a uvidím, čo sa udeje v prestupovom okne. Momentálne sa na to nesústredím."

V najcennejšom drese má Suslov na konte sedem štartov. V končiacej sa kvalifikácii majstrovstiev sveta zasiahol do troch duelov, ani raz však neabsolvoval plnú minutáž. Doma proti Malte sa objavil v základnej zostave, s Cyprom a v Rusku naskočil v závere. V novembri proti Slovinsku a na Malte by sa mu mohlo otvoriť viac priestoru. Slováci už môžu zabojovať iba o konečné tretie miesto: "Chcem hrávať aj v reprezentácii, ale rozhodnutie je na trénerovi. Keď dostanem šancu, musím byť pripravený a využiť ju. Každý reprezentačný zápas je dôležitý, je jedno, či je prípravný, alebo kvalifikačný. Stále sa hrá o výsledky, stále hráme o veľa. Staviame sa k tomu ako k normálnemu a vážnemu zápasu. Sústredím sa, aby som tímu dokázal pomôcť, najlepšie ako viem."

V úvodnom vzájomnom stretnutí v Slovinsku sa zrodila remíza 1:1 a Slováci cítili, že mohli dosiahnuť viac. Potvrdiť to chcú vo štvrtok v Trnave. "Myslím si, že kvalitatívne máme navrch. Aj v Slovinsku sme ukázali, že sme lepšie mužstvo. Keď podáme stopercentný výkon, určite môžeme byť úspešní. Predchádzajúce dva zrazy bola hra podľa mňa veľmi dobrá, ale nezískali sme toľko bodov, koľko sme si predstavovali. Myslím si, že to príde, dúfajme, že už tento zraz. Čo sa týka hry, určite môžeme byť spokojní a môžeme na tom stavať," dodal Suslov.

 

Náš youtubeOdoberať