TEL: Michalovce sa pred prestávkou dotiahli na Slovan + TABUĽKA

pondelok, 8. november 2021 06:17 | Autor: TASR

Dukla Michalovce
Dukla Michalovce | zdroj: TASR

Bratislava 7. novembra (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michaloviec sa víťazstvom v 15. kole Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 5:4 bodovo dotiahli na Slovan Bratislava. Ten pred reprezentačnou prestávkou doma nestačil na Nitru 3:4. Slovanisti sa vďaka lepšiemu skóre udržali na priebežnej prvej priečke pred Michalovcami, ktoré tiež získali 31 bodov. Tretia je Nitra, ktorá zaostáva o dva body.

Z pôvodného programu 15. kola sa v riadnom termíne odohrali iba štyri zápasy zo šiestich. Stretnutia Trenčína s Banskou Bystricou a Popradu so Spišskou Novou Vsou odložili na neurčito pre nepriaznivú zdravotnú situáciu v tímoch.

Slovanisti majú za sebou nevydarený víkend. V piatok prvýkrát v sezóne nestrelili ani gól a Zvolenu doma podľahli 0:4. Chuť si nenapravili ani proti Nitre, ktorú v prvom vzájomnom zápase pod Zoborom zdolali divokým výsledkom 8:5. Na domácom ľade dokázali vyrovnať z 1:3 na 3:3, no gólová odpoveď Harrisa na zásah Vargu prišla niekoľko desatín sekundy po vypršaní 60. minúty. V zostave Nitry absolvoval extraligový debut 19-ročný útočník Richard Nemec, ktorý prišiel v rámci striedavých štartov zo Skalice s vizitkou druhého najproduktívnejšieho hráča doterajšieho priebehu Slovenskej hokejovej ligy. Nitra hrala oba uplynulé zápasy vonku a oba vyhrala, keď víťazstvu na Slovane predchádzal triumf v Nových Zámkoch 4:1.

Práve Novozámčania patria k tímom, ktoré veria, že im dlhšia zápasová prestávka pomôže. Z uplynulých ôsmich zápasov prehrali sedem a v nedeľu nestačili ani na rozbehnutých Prešovčanov. Zverenci Ernesta Bokroša prvýkrát v sezóne strelili šesť gólov, Nové Zámky zdolali 6:3 a vrátili im prehru 1:8 z prvého vzájomného zápasu. Pre Prešov to bolo piate víťazstvo za sebiz, po ktorom poskočil na siedmu priečku.

Po šlágri nedeľného programu Zvolen - Michalovce sa nahustilo poradie na čele tabuľky. Úradujúci majster ešte na začiatku tretej tretiny prehrával s Michalovcami 0:4, v 52. minúte už bolo 3:4, no stíhacia jazda Zvolenčanom nevyšla a po výsledku 4:5 brali všetky body hostia. Strata Zvolena na vedúci Slovan je trojbodová.

Na poslednom dvanástom mieste sú hráči Liptovského Mikuláša. Proti Košiciam sa v domácom prostredí nepostarali o prekvapenie a hostia aj vďaka trom využitým presilovkám zvíťazili 6:1. Liptáci majú za sebou päť prehier za sebou a z uplynulých deviatich zápasov vyhrali iba jeden.

Počas reprezentačnej prestávky je na programe Nemecký pohár, pričom v nominácii trénera Craiga Ramsayho je desať hráčov z extraligy. V akcii však budú aj tri extraligové tímy, ktoré čaká semifinále Slovenského pohára. Vo štvrtok 11. novembra nastúpi Prešov proti Zvolenu a o deň neskôr sa hráči Košíc predstavia v Žiline.

Tipos extraliga - 15. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Góly: 44. Kriška (Uhrík, Ilenčík) - 9. Pereskokov (Chovan, Lapšanský), 11. Klhůfek (Chovan, Pereskokov), 22. Tansey (Paršin, Klhůfek), 31. Tansey (Paršin, Chovan), 36. Slovák (Milý), 54. Klhůfek (Chovan). Rozhodovali: Goga, Novák - Kacej, Frimmel, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1, 750 divákov

Liptovský Mikuláš: Vošvrda - Ventelä, Droppa, Ilenčík, Mezovský, Kurali, Nemec, Haluška, Krempaský - Kriška, Hovorka, Obdržálek - Michalík, Petráš, Jurík - Dunčko, Urban, Uhrík - Matúš Paločko, Walega, Chuvilov

Košice: Riečický - Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Jacko - McPherson, Slovák, Bartánus - Paršin, Chovan, Pereskokov - Rogoň, Klhůfek, Lapšanský - Jokeľ, Havrila, Milý

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (0:2, 0:1, 4:2)

Góly: 50. Puliš (Leskinen, Roy), 51. Török, 53. Djakov (Krieger, Puliš), 60. Kotvan (Krieger, Puliš) - 15. Pavlin (Erkinjuntti, Cameranesi), 17. Kukuča, 27. Cameranesi (Pavlin, Erkinjuntti), 41. Mráz (Cameranesi), 58. Regenda (Pavlin, Erkinjuntti). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy - Janiga, Beniač, vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 891 divákov

Zvolen: Rahm - Hain, Kotvan, Roy, Djakov, Kubka, Hraško - Jedlička, Viedenský, Zuzin - Krieger, Puliš, Leskinen - Stupka, J. Mikúš, Török - Saracino, Marcinek, Csányi - Babeliak

Michalovce: Williams - Bokroš, Macejko, Pavlin, Gajdoš, Mudrák, Ťavoda, Stripai - Regenda, Cameranesi, Keränen - Kukuča, Galamboš, Fournier - Žitný, Erkinjuntti, Mráz - Hájnik, Lačný, Chalupa

HC GROTTO Prešov - HC Nové Zámky 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 15. Welychka (Čacho, Bakala), 16. Miškuf (Růžička, Sýkora), 22. Klíma, 37. V. Fekiač (Nauš, Bača), 49. Zagrapan (Růžička, Michnáč), 60. Sýkora (Růžička) - 19. Farley (Šiška, Jackson), 25. Števuliak (Langkow, Klempa), 54. Ondrušek (Varga, Langkow). Rozhodovali: T. Orolin, Korba - Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 992 divákov

Prešov: Bespalov - Bakala, Rajnoha, Růžička, Rais, Turan, Jendroľ, Bača - Charbonneau, Čacho, Welychka - Sýkora, Vas, Michnáč - Nauš, Zagrapan, Lalík - Šimun, V. Fekiač, Klíma - Miškuf

Nové Zámky: Lackovič - Hatala, Bull, Knižka, Reini, Ligas, Roman - Jackson, Šiška, Farley - Števuliak, Langkow, Klempa - Varga, Fetkovič, Barto

HC Slovan Bratislava - HK Nitra 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 29. Zigo (Beňo), 40. Maier (Zigo, Kytnár), 43. Takáč (MacKenzie, Jääskeläinen) - 28. Raskob (Švarný, Tvrdoň), 33. Bajtek (Holešinský, Rockwood), 39. Buček, 53. Varga (Sýkora). Rozhodovali: Štefik, Adamec - Durmis, Valo, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2543 divákov

Slovan: Windsor - MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Beňo, Štajnoch, Maier, Valach - Jääskeläinen, Harris, Takáč - Sukeľ, Rapuzzi, Yogan - Matoušek, Bezák, Zigo - Preisinger, Kytnár, Lukošík

Nitra: Honzík - Raskob, Pupák, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitaloš, Štefanka - Buček, Baláž, Tvrdoň - Holešinský, Rockwood, Krivošík - Varga, Bajtek, Sýkora - Molnár, R. Nemec, Múčka