pondelok, 8. november 2021 06:17 | Autor: TASR

Inter Miláno, Milan Škriniar
Inter Miláno, Milan Škriniar | zdroj: TASR

Rím 7. novembra (TASR) - Futbalisti majstrovského Interu Miláno remizovali v nedeľňajšom šlágri 12. kola najvyššej talianskej súťaže s AC Miláno 1:1. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral v drese Interu plnú minutáž mestského derby, po ktorom sa hráči AC bodovo dotiahli na prvý Neapol. Obhajca titulu figuruje na tretej priečke so sedembodovým mankom na vedúce duo.

Hosťujúci Inter sa ujal vedenia v 11. minúte, keď premenil jedenástku bývalý hráč AC Hakan Calhanoglu. Rival odpovedal už o šesť minút neskôr po vlastnom góle Škriniarovho holandského kolegu z obrannej formácie Stefana de Vrija. Úradujúci šampión sa mohol vrátiť do vedenia ešte pred polčasovou prestávkou, ale Lautaro Martinez ďalšiu jedenástku nepremenil.

Líder tabuľky z Neapola rovnako ako AC iba druhýkrát v sezóne nezabodoval naplno. Doma s Hellasom Verona remizoval 1:1. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka sedel na lavičke náhradníkov SSC.

Hráči AS Rím si pripísali tretiu prehru z predchádzajúcich piatich stretnutí. Na pôde nováčika z Benátok podľahli 2:3. Rimania po dvoch góloch v závere prvého polčasu otočili na 2:1 vo svoj prospech, no o zvrat v zápase sa postarali aj domáci. Víťazný gól dal v 74. minúte z rýchleho protiútoku nigérijský útočník David Okereke.

Serie A - 12. kolo:

AC Miláno - Inter Miláno 1:1 (1:1)
Góly: 17. De Vrij (vlastný) - 11. Calhanoglu (z 11 m)
/M. Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie/

Lazio Rím - US Salernitana 3:0 (2:0)
Góly: 31. Immobile, 36. Pedro Rodriguez, 69. Alberto
/N. Gyömbér (Salernitana) odohral celý duel a dostal ŽK/

SSC Neapol - Hellas Verona 1:1 (1:1)
Góly: 18. Di Lorenzo - 13. Simeone. ČK: 88. Bessa, 90.+3 Kalinič (obaja Verona) obaja po 2. ŽK
/S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov/

Sampdoria Janov - FC Bologna 1:2 (0:0)
Góly: 77. Thorsby - 47. Svanberg, 78. Arnautovoč

Udinese Calcio - Sassuolo Calcio 3:2 (2:2)
Góly: 8. Deulofeu, 39. Frattesi (vlastný), 52. Beto - 15. Berardi, 28. Frattesi. ČK: 89. Makengo (Udinese) po 2. ŽK

FC Benátky - AS Rím 3:2 (1:2)
Góly: 3. Caldara, 65. Aramu (z 11 m), 74. Okereke - 42. Šomurodov, 45.+2 Abraham