Main Content

VIDEO: 19-ročný Raymond ohúril Detroit! Toto pred ním dokázal len Steve Yzerman

Detroit uspel v nočnom zápase NHL na ľade Chicago Blackhawks v pomere 3-6, pričom výrazný podiel na tom mal švédsky nováčik Lucas Raymond. Ten sa na triumfe Red Wings podieľal hetrikom a jednou asistenciou.

Pre Raymonda to bol jeho premiérový hetrik v NHL. Štvrtý hráč vlaňajšieho draftu tak v šiestich dueloch sezóny nazbieral už sedem bodov. "Bol to pre mňa špeciálny večer a užil som si ho. Hlavne to, že sme vyhrali po náročnom včerajšom zápase," vyznal sa devätnásťročný mladík. Detroit predtým prehral v Montreale 1:6 a doma nestačil na Calgary (0:3).

Raymondovi vychádza spolupráca v elitnej útočnej formácii s Tylerom Bertuzzim, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie, a Dylanom Larkinom. Ten mal tri gólové asistencie. "Hrá so skutočne dobrými hráčmi v dobrom útoku a zbieral dôležité minúty. Dostal šancu a chopil sa jej. Je skvelé, že strelil hetrik," pochválil ho tréner Red Wings Jeff Blashill. Raymond je len druhý tínedžer, ktorý strelil hetrik v drese Detroitu. Okrem neho sa to podarilo len legendárnemu útočníkovi a súčasnému generálnemu manažérovi Stevovi Yzermanovi v rokoch 1983 a 1985.

Náš youtubeOdoberať