Main Content

Hlasy po zápase Rusko - Slovensko: Postup by bol zázrak

sobota, 9. október 2021 10:24 | Autor: TASR

Štefan Tarkovič - Hlasy po zápase
Štefan Tarkovič - Hlasy po zápase | zdroj: TASR

Kazaň 8. októbra (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v piatkovom zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Kazani s Ruskom 0:1. Slováci tak prakticky stratili šancu na postup na svetový šampionát v Katare. Prinášame vám pozápasové reakcie z oboch táborov. 

hlasy (zdroj: RTVS):

Štefan Tarkovič, tréner SR: "Veľké sklamanie. Bol to zápas, ktorý nás mal posunúť do hry o postup a nezvládli sme ho. Podali sme dobrý výkon medzi šestnástkami, dokázali sme dobre organizovaného súpera pritlačiť, vytvorili sme si veľa šancí, ale nepremenili ich. Futbal sa vyhráva a prehráva v šestnástkach, my sme v nej urobili jednu chybu a prehrali. Schranz, Haraslín, streľba zo strednej vzdialenosti, hráčom ťažko niečo vyčítať, žiaľ, nemali sme dostatočnú kvalitu, aby sme šance premenili v gól. Šanca postúpiť je minimálna, bol by to zázrak."

Lukáš Haraslín, krídelník SR: "Nielen ja, ale všetci sme sklamaní z výsledku. Dnes sme odohrali kvalitný zápas, mali sme viac z hry, ale nedali sme gól, ktorý sme potrebovali. Nezaslúžili sme si prehrať. Pri mojej prvej šanci som robil, čo som mohol, brankár to chytil famózne. Pri druhej som mal slabší predposledný dotyk, trochu mi to ušlo a zakončenie už nebolo také dobré. Dnes nám to tam nechcelo padnúť. Musíme dať hlavy hore, dobre zregenerovať a pripraviť sa čo najlepšie na ťažký zápas v Chorvátsku."

Peter Pekarík, obranca SR: "Chceli sme uhrať lepší výsledok. Vedeli sme, čo potrebujeme. Prehrať sme si nezaslúžili po tomto priebehu. Štatistiky hrali v náš prospech, mali sme niekoľko veľkých príležitostí, o to to mrzí viac. Súper sa dostal na koňa vedúcim gólom, potom úplne zavrel svoju polovicu. Mali sme tri či štyri výborné šance, ale nepremenili sme ich. Pokiaľ šanca žije, budeme bojovať a do ďalších zápasov pôjdeme bojovať ako aj tu."

Ladislav Almási, útočník SR: "Išiel som tam dať gól, aby sme zápas zdramatizovali. Bohužiaľ, nepodarilo sa. Je mi to ľúto, lebo sme celý zápas boli lepším tímom. Debut je pekný, hrať v najcennejšom drese je krásne. Ale druhé oko plače, lebo Rusi neboli lepší a my sme mali vyhrať."

Milan Škriniar, obranca SR: "Podľa mňa som išiel zbytočne na zem, ale nevedel som, či je za mnou hráč. Pri góle nám tam zlyhala komunikácia. Ani si nepamätám, kedy sme mali v zápase toľko šancí. Bohužiaľ, nepremenili sme ich. Na postupové šance sa pozerám reálne, my teraz musíme pozbierať všetky sily na najbližší zápas v Chorvátsku."

Ivan Schranz, útočník SR: "Marek Hamšík mi tam dal loptu, obranca zaváhal, preskočila mu nohu. Chcel som si to spracovať, mal som pocit, že som tiesnený, netrafil som to ideálne. Niekedy si vytvoríte veľa šancí a gól nie a nie padnúť."

Valerij Karpin, tréner Ruska: "Som veľmi spokojný s výsledkom. Podarilo sa nám dosiahnuť víťazstvo, ktoré sme potrebovali. Debutanti išli do ťažkého zápasu a splnili, čo sme od nich očakávali. Už musíme hráčov pripraviť na najbližší zápas."

tabuľka H-skupiny:

1. Chorvátsko 7 5 1 1 11:1 16

2. Rusko 7 5 1 1 11:4 16

3. Slovinsko 7 3 1 3 8:7 10

4. SLOVENSKO 7 2 3 2 7:6 9

5. Malta 7 1 1 5 6:15 4

6. Cyprus 7 1 1 5 1:11 4