štvrtok, 30. september 2021 05:21 | Autor: TASR

Romelu Lukaku a Federico Chiesa
Romelu Lukaku a Federico Chiesa | zdroj: TASR

Bratislava 29. septembra (TASR) - Futbalisti obhajcu trofeje FC Chelsea podľahli Juventusu Turín 0:1 v stredajšom šlágri Ligy majstrov. V zápase s minimom šancí strelil jediný gól Federico Chiesa v 46. minúte.

V prvom zápase H-skupiny Zenit Petrohrad deklasoval Malmö FF 4:0.  Tabuľku vedie s plným počtom 6 bodov Juventus, nasledujú Chelsea a Zenit s tromi, švédsky tím je bez bodu posledný.

V E-skupine figuruje FC Barcelona po dvoch zápasoch prekvapujúco na chvoste tabuľky. Po domácom debakli 0:3 proti Bayernu Mníchov neuspel katalánsky tím ani na pôde Benficy, ktorej podľahol rovnakým výsledkom. Po prehre v Lisabone sa ešte viac roztriasla stolička pod trénerom Ronaldom Koemanom. Bayern Mníchov potvrdil rolu favorita a aj vďaka dvom gólom Roberta Lewandowského si doma zgustol na Dyname Kyjev, ktoré deklasoval 5:0. Bavori sú so šiestimi bodmi lídri "éčka".

Manchester United v repríze tohtoročného finále Európskej ligy UEFA zvíťazil nad Villarrealom 2:1, v nadstavenom čase o tom rozhodol Cristiano Ronaldo. Ofenzívny líder anglického tímu nastúpil v LM na rekordný 178. zápas, čím sa v historickom rebríčku dostal na prvé miesto pred španielskeho brankára Ikera Casillasa. "Červených diablov" v prvom polčase podržal brankár David de Gea, ktorý zneškodnil nebezpečné pokusy Arnauta Danjumu a Paca Alcacera. V 53. minúte vyšla hosťom rýchla akcia, na ktorej konci bol gól Alcacera. United to nezabalili, po hodine hry vyrovnal ľavý bek Alex Telles a keď už sa zdalo, že si tímy podelia body, priťukol Jesse Lingard loptu Ronaldovi a ten rozhodol. Atalanta Bergamo zdolala Young Boys Bern 1:0 vďaka gólu Mattea Pessinu, ktorý v 68. minúte usmernil zblízka do siete strieľaný center Duvana Zapatu. Atalanta má po dvoch kolách štyri body, Bern a United tri, Villarreal jeden.

FC Salzburg zvíťazil nad OSC Lille 2:1 a so štyrmi bodmi je lídrom G-skupiny. Wolfsburg prišiel o výhru nad FC Sevilla v závere, premenená jedenástka Ivana Rakitiča rozhodla o deľbe bodov po remíze 1:1.

Sumáre zápasov 2. kola Ligy majstrov 2021/2022:

E-skupina:

Bayern Mníchov - Dynamo Kyjev 5:0 (2:0)
Góly: 12. a 27. Lewandowski (prvý z 11 m), 68. Gnabry, 74. Sane, 87. Choupo-Moting. Rozhodoval: Guida (Tal.)

Benfica Lisabon - FC Barcelona 3:0 (1:0)
Góly: 3. a 79. Nunez (druhý z 11 m), 69. Silva, ČK: 87. Garcia (Barcelona). Rozhodoval: Orsato (Tal.)

tabuľka:

1. Bayern Mníchov 2 2 0 0 8:0 6

2. Benfica Lisabon 2 1 1 0 3:0 4

3. Dynamo Kyjev 2 0 1 1 0:5 1

4. FC Barcelona 2 0 0 2 0:6 0

F-skupina:

Manchester United - FC Villarreal 2:1 (0:0)
Góly: 60. Telles, 90.+5 Ronaldo - 53. Alcacer. Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Atalanta Bergamo - Young Boys Bern 1:0 (0:0)
Gól: 68. Pessina. Rozhodoval: Brych (Nem.)

VfL Wolfsburg - FC Sevilla 1:1 (0:0)
Góly: 49. Steffen - 86. Rakitič (z 11 m), ČK: 85. Guilavogui (Wolfsburg). Rozhodoval: Kabakov (Bul.)

FC Salzburg - OSC Lille 2:1 (1:0)
Góly: 35. a 53. Adeyemi (oba z 11 m) - 62. Yilmaz. Rozhodoval: Meler (Tur.)

Juventus Turín - FC Chelsea 1:0 (0:0)
Gól: 46. Chiesa. Rozhodoval: Manzano (Šp.)

Zenit Petrohrad - Malmö FF 4:0 (1:0)
Góly: 9. Claudinho, 49. Kuzjajev, 80. Sutormin, 90.+4 Wendel, ČK: 53. Ahmedhodžič (Malmö). Rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)