Main Content

Lewandowski si prevzal Zlatú kopačku pre najlepšieho kanoniera Európy

utorok, 21. september 2021 18:06 | Autor: TASR

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | zdroj: TASR

Mníchov 21. septembra (TASR) - Poľský futbalový útočník Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov si v utorok prevzal Zlatú kopačku pre najlepšieho európskeho kanoniera uplynulej sezóny. V ročníku 2020/2021 strelil v Bundeslige rekordných 41 gólov, čím prekonal legendárneho Gerda Müllera.

"Som veľmi hrdý. Vždy musíte veriť, že sa môžu podariť veľké veci, nech už pochádzate z ktorejkoľvek krajiny," citovala ho agentúra DPA. Slávnosť sa uskutočnila klubovom múzeu Bayernu. "Jeho rekord je na večnosť. Lewandowski je jedným z najlepších hráčov, akí kedy hrali v Bundeslige a podáva výkony najvyššej úrovni už mnoho rokov," dodal šéf profiligy Christian Seifert.

Na druhom mieste skončil s 30 presnými zásahmi v La Lige argentínsky útočník Lionel Messi, ktorý v lete odišiel z FC Barcelony do Paríža St. Germain. Tretí bol s 29 gólmi v drese Juventusu Cristiano Ronaldo z Portugalska, ktorý sa medzičasom vrátil do Manchestru United. Lewandowski na tróne pre najlepšieho kanoniera starého kontinentu nahradil Taliana Cira Immobileho z Lazia Rím.