Main Content

VIDEO+FOTO: Do NHL sa vracia legendárne logo Coyotes!

utorok, 21. september 2021 10:25 | Autor: TASR

Phoenix Coyotes
Phoenix Coyotes | zdroj: Instagram Phoenix Coyotes

Tempe 21. septembra (TASR) - Klub zámorskej hokejovej NHL Arizona Coyotes hľadá svoj nový domov po tom, ako mesto Glendale oznámilo, že mu po sezóne 2021/2022 nepredĺži nájomnú zmluvu na využívanie Gila River Arény. Coyotes v pondelok predložili návrh na výstavbu novej arény v arizonskom Tempe a zároveň odhalili vizualizáciu celého projektu, ktorý vyjde na 1,7 miliardy dolárov.

"Kojoti" chcú na pozemku postaviť nielen multifunkčnú športovú halu, ale aj reštaurácie, obchody a apartmány. Financovanie projektu by mali zabezpečiť súkromní investori, klub by však chcel od mesta pomoc vo výške 200 miliónov dolárov na dodatočné náklady, vrátane výstavby infraštruktúry, uviedla agentúra AP.

Coyotes zároveň v pondelok informovali o zmene svojho loga. Od nadchádzajúcej sezóny sa vracajú k pôvodnému logu "Kachina" z ročníka 1996/97 a v tejto súvislosti upravia aj dresy tímu. Pôvodné logo už používali od sezóny 2019/2020 na alternatívnych dresoch, kým hlava kojota z roku 2003 zostávala hlavným logom. Teraz sa k pôvodnému logu vracajú plnohodnotne.

 

 

Náš youtubeOdoberať