Main Content

Reakcie svetových médií: Najprekvapujúcejší titul v histórii tenisu!

nedeľa, 12. september 2021 10:55 | Autor: TASR

Emma Raducanuová
Emma Raducanuová | zdroj: TASR

New York 12. septembra (TASR) - Ohlasy zahraničných médií na triumf Emmy Raducanuovej v dvojhre na záverečnom grandslame sezóny US Open:

BBC: Emma Raducanuová ukončila 44-ročné britské čakanie na ženský singlový titul na grandslame. Osemnásťročná hráčka zakončila sotva uveriteľné ťaženie na US Open finálovým víťazstvom nad Leylah Fernandezovou 6:4, 6:3.

Daily Mail: Emma píše históriu. Tenisová senzácia Emma Raducanuová dosiahla jeden z najväčších britských športových úspechov. Stala sa prvou grandslamovou víťazkou v singli z Veľkej Británie po 44 rokoch.

Independent: "Športové rozprávky majú často neslávny koniec, ale Emma Raducanuová zakončila svoju neobyčajnú púť US Open vo veľkom štýle. Ako osemnásťročná sa stala prvou britskou víťazkou na grandslame po 44 rokoch."

Washington Post: "Z kvalifikácie až po titul. Emma Raducanuová vo finále zdolala rovnako tínedžerku Leylah Fernandezovú a stala sa prvou kvalifikantkou v Open ére, ktorá získala titul."

WTA: "Bezprecedentná cesta šampiónky US Open. Prekvapenie je slabý výraz, no po dominantných výkonoch v uplynulých týždňoch sa na meno Emmy Raducanuovej len tak nezabudne."

AFP: "Britská tínedžerka Raducanuová dosiahla najprekvapujúcejší titul v tenisovej histórii. Stala sa prvou kvalifikantkou, ktorá uspela v grandslamovom finále, bez straty setu zdolala Kanaďanku Leylah Fernandezovú."

iDnes.cz: "Zázračná Raducanuová v osemnástich rokoch ovládla US Open. Bez straty setu."

Náš youtubeOdoberať