AS Monaco si Ligu majstrov nezahrá, Šeriff Tiraspoľ premiérovo áno

štvrtok, 26. august 2021 05:45 | Autor: TASR

Trofej Liga majstrov
Trofej Liga majstrov | zdroj: TASR

Bratislava 25. augusta (TASR) - Šeriff Tiraspoľ sa premiérovo prebojoval do skupinovej fázy Ligy majstrov 2021/2022. Dokázal to ako vôbec prvý klub z Moldavska v histórii. Majster krajiny po domácom triumfe 3:0 remizoval na ihrisku Dinama Záhreb 0:0. Postúpil aj rakúsky Salzburg, ktorý po domácej výhre 2:1 nad dánskym klubom Bröndby Kodaň uspel rovnakým výsledkom aj v odvete.

Futbalisti AS Monaco vyhrávali v odvetnom zápase na ihrisku Šachtaru Doneck 2:0 po 1. polčase, no domáci po prestávke znížili na 1:2 a duel dospel do predĺženia. V ňom si v 114. minúte zrazil loptu do vlastnej siete hosťujúci Ruben Aguilar a poslal Ukrajincov do skupinovej fázy. "Kniežatá" sa na jeseň predstavia v Európskej lige.