České kluby končia v predkole Ligy majstrov, dohral aj Hrošovského Genk

streda, 11. august 2021 06:12 | Autor: TASR

Trofej Liga majstrov
Trofej Liga majstrov | zdroj: TASR

Bratislava 10. augusta (TASR) - Futbalisti bulharského klubu Ludogorec Razgrad postúpili do play off Ligy majstrov 2021/2022. V odvetnom zápase 3. predkola zvíťazili doma nad gréckym Olympiakosom Pireus až po jedenástkovom rozstrele po tom, čo sa zápas skončil v riadnom hracom čase i predĺžení 2:2. V prvom stretnutí tímy remizovali 1:1. Zdolaný Olympiakos bude hrať play off Európskej ligy so Slovanom Bratislava, ktorý postúpil z 3. predkola EL cez gibraltársky tím Lincoln Red Imps.

Do ďalšej fázy postúpili aj hráči švajčiarskeho Young Boys Bern. Rumunský CFR Kluž zdolali v odvetnom zápase 3. predkola na domácej umelej tráve 3:1 po tom, čo v prvom stretnutí remizovali 1:1.

Nezaváhali ani hráči AS Monaco, ktorí zdolali na domácom trávniku Spartu Praha 3:1, nad ktorou v prvom stretnutí vyhrali 2:0. V drese zdolaného tímu odohral celý zápas slovenský obranca Dávid Hancko, medzi náhradníkmi boli obranca Lukáš Štetina aj brankár Dominik Holec.

Sparta ako zdolaná z ligovej vetvy má istú účasť v skupine Európskej ligy UEFA. Ďalej idú aj hráči holandského PSV Eindhoven, ktorí si v prvom zápase doma proti dánskemu FC Midtjylland vybojovali výbornú pozíciu po víťazstve 3:0. Naň nadviazali víťazstvom 1:0, o ktorom rozhodli až v nadstavenom čase.

Do play off postúpili aj hráči ukrajinského Šachtaru Doneck, keď v odvete zdolali v Kyjeve KRC Genk 2:1. Rovnakým výsledkom zvíťazili aj v prvom zápase. V drese zdolaného belgického tímu hral do 62. minúty slovenský reprezentačný stredopoliar Patrik Hrošovský.

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v Edene nad Ferencvárosom Budapešť 1:0, ale to im na postup do play off nestačilo, keďže v prvom zápase prehrali 0:2. "Zošívaní" sa tak presunú do play off Európskej ligy UEFA.

V tíme českého majstra hrali do 65. minúty slovenskí reprezentanti Ivan Schranz a Jakub Hromada, medzi náhradníkmi v tíme Ferencvárosu figuroval Róbert Mak. Maďarský majster stále živí nádej na zopakovanie účasti v základnej skupine LM z minulej sezóny.

Výsledok 1:0 v odvete stačil na postup moldavskému Šeriffu Tiraspoľ po tom, ako v prvom zápase remizoval na pôde bývalého európskeho šampióna CZ Belehrad 1:1.

odvety 3. predkola LM 2021/2022:

Šeriff Tiraspoľ - CZ Belehrad 1:0 (1:0)
Gól: 45.+2 Arboleda
/prvý zápas: 1:1, do play off postúpil Tiraspoľ/

Slavia Praha - Ferencváros Budapešť 1:0 (1:0)
Gól: 37. Masopust, ČK: 84. Čivič (Ferencváros)
/I. Schranz a J. Hromada (obaja Slavia) hrali do 65. min., R. Mak (Ferencváros) bol medzi náhradníkmi/
/prvý zápas 0:2, do play off postúpil Ferencváros/

Šachtar Doneck - KRC Genk 2:1 (1:0)
Góly: 27. Traore, 77. Antonio - 90. Heynen
/P. Hrošovský (Genk) hral do 62. min./
/prvý zápas: 2:1, do play off postúpil Doneck/

FC Midtjylland - PSV Eindhoven 0:1 (0:0)
Gól: 90+3. Bruma
/prvý zápas 0:3, do play off postúpil Eindhoven)

AS Monaco - Sparta Praha 3:1 (0:0)
Góly: 50. Martins, 56. Golovin, 81. Diop - 78. Karlsson
/D. Hancko (Sparta) odohral celý zápas, L. Štetina a D. Holec boli medzi náhradníkmi/
/prvý zápas 2:0, do play off postúpilo Monaco/

Young Boys Bern - CFR Kluž 3:1 (3:1)
Góly: 23. Siebatcheu, 25. Moumi Ngamaleu, 42. Siebatcheu - 4. Omrani
/prvý zápas: 1:1, do play off postúpil Bern/

Ludogorec Razgrad - Olympiakos Pireus 2:2 pp (2:2, 0:1), 4:1 rozstrel z 11 m
Góly: 49. Semedo (vlastný), 57. Sotiriou - 31. M´Vila, 68. El Arabi, ČK: 86. Ba (Olympiakos)
/prvý zápas 1:1, do play off postúpil Razgrad/

Benfica Lisabon - Spartak Moskva 2:0 (0:0)
Góly: 58. Mario, 90.+2 Jaremčuk
/prvý zápas: 2:0, do play off postúpila Benfica/

Legia Varšava - Dinamo Záhreb 0:1 (0:1)
Gól: 20. Franjič
/prvý zápas: 1:1, do play off postúpilo Dinamo/

Glasgow Rangers - Malmö FF 1:2 (1:0)