sobota, 7. august 2021 00:57 | Autor: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov
Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov | zdroj: TASR

Piešťany/Břeclav 6. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov sa prebojovali na Hlinka Gretzky Cupe v Piešťanoch do finále. Zverenci trénera Ivana Feneša zdolali v semifinále Fínom vysoko 6:2, keď strelili až tri góly vo vlastnom oslabení. V boji o celkové prvenstvo sa stretnú v sobotu s Rusmi, ktorí v druhom semifinále v Břeclavi vyhrali nad Švédmi 7:5.

Mladí Slováci vyhrali na turnaji aj svoj štvrtý zápas po tom, ako vyhrali bez straty bodu základnú skupinu. Najviac im vyšla druhá tretina, ktorú vyhrali 4:0, do 56. minúty viedli domáci reprezentanti 6:0, Fíni v závere už len skorigovali dvomi gólmi. Servác Petrovský, Markus Suchý a Alex Šotek skórovali pri vlastnom oslabení.

Konečné piate miesto na turnaji obsadili Američania, keď zdolali domácich Čechov 6:4 a siedmi skončili Nemci, ktorí vyhrali nad Švajčiarmi 3:2 po nájazdoch.

semifinále - Piešťany:

Slovensko - Fínsko 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)

Góly: 14. Petrovský (Nátny), 27. Repčík (Moško, Slafkovský), 28. Sýkora (Petrovský, Nátny), 39. Suchý, 40. Šotek, 55. Dvorský (Repčík, Slafkovský) – 56. Hokkanen (Raiman), 58. Kemell (Lassila). Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 3:0, Rozhodovali: Müllner, Žák – Valo, Gegáň – Konc st., 500 divákov.

Zostava SR: Eliaš - Nemec, Moško, Štrbák, Nátny, Kmec, Žabka, Krakovský, Nahálka – Mešár, Repčík, Slafkovský – Sýkora, Petrovský, Žlnka – Čiernik, Dvorský, Molnár – Šotek, Suchý, Honzek.