TOKIO 2020: Vo finále olympijského turnaja Španielsko proti obhajujúcej Brazílii

streda, 4. august 2021 05:54 | Autor: TASR

Brazílski futbalisti
Brazílski futbalisti | zdroj: TASR

Tokio 3. augusta (TASR) - Vo finále mužského olympijského turnaja v Tokiu sa stretnú futbalisti Brazílie so Španielskom.

Brazílčania ako obhajcovia zlatých medailí z Ria de Janeiro 2016 zdolali v úvodnom semifinále Mexiko 4:1 po rozstrele zo značky 11 m. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas skončil bezgólovou remízou. Vo finále nastúpia v sobotu v Jokohame proti Španielsku, ktoré v druhom semifinále zdolalo domáce Japonsko 1:0 v predĺžení. V 115. minúte rozhodol krídelník madridského Realu Marco Asensio.

Prvé semifinále v Saitame veľa vzruchu neprinieslo. Oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany a brankári mali minimum práce. Oživenie nepriniesli ani striedania a tak jedenástkový rozstrel bol logickým vyústením. Prví dvaja mexickí aktéri Eduardo Aguirre a Johan Vasquez svoje pokusy nepremenili a keďže Brazílčania boli stopercentní, tretíkrát za sebou si zahrajú o olympijské zlato.