OH TOKIO: Francúzi vyradili Talianov a stali sa tretími semifinalistami

utorok, 3. august 2021 13:58 | Autor: TASR

Rudy Gobert, Francúzsko, basketbal
Rudy Gobert, Francúzsko, basketbal | zdroj: TASR

Tokio 3. augusta (TASR) - Basketbalisti USA postúpili na olympiáde v Tokiu medzi najlepšiu štvoricu. Nad Španielskom zvíťazili 95:81.

Úradujúci majstri sveta hrali s obhajcami zlata väčšinu zápasu vyrovnanú partiu. Polčas sa skončil nerozhodne 43:43, no hneď na začiatku druhého sa Američania ujali vedenia a to už z rúk nepustili. Španieli sa nevzdali a na prelome tretej a štvrtej štvrtiny dokázali znížiť manko súpera zo 16 bodov na 4, no v záverečnej desaťminútovke sa zverenci trénera Gregga Popovicha dokázali opäť odpútať na dvojciferný rozdiel. Američanov strelecky potiahol hviezdny Kevin Durant s 29 bodmi. Jason Tatum dal 13, čerstvý šampión NBA Jrue Holiday pridal 12. Španielom nestačil ani heroický výkon Rickyho Rubia, ktorý dal 38 bodov.

Vo svojej premiére pod piatimi kruhmi sa už do semifinále turnaja prepracovali aj Slovinci. V prvom stretnutí utorňajšieho štvrťfinále zvíťazili nad Nemcami presvedčivo 94:70. Zoran Dragič nastrieľal 27 bodov, Luka Dončič pridal 20 bodov, 11 asistencií a 8 doskokov.

Semifinálovými súpermi Slovinska budú Francúzi, ktorí zvíťazili nad Talianskom 84:75 aj vďaka 22 bodom Rudyho Goberta. Pre piatimi rokmi v Riu im tesne unikla bronzová medaila po prehre so Srbskom.