Sparta Praha vyradila Rapid Viedeň a živí nádej na Ligu majstrov

štvrtok, 29. júl 2021 06:15 | Autor: TASR

Futbalisti Sparta Praha
Futbalisti Sparta Praha | zdroj: TASR

Bratislava 28. júla (TASR) - Futbalisti Olympiakosu Pireus postúpili do 3. predkola Ligy majstrov. V stredajšej odvete 2. predkola zvíťazili na ihrisku Neftči Baku 1:0, rovnakým pomerom uspeli aj v prvom dueli. V ďalšej fáze sa predstaví aj Šeriff Tiraspoľ, ktorý doma zdolal FK Alškert 3:1 a nadviazal na víťazstvo 1:0 z Arménska.

Hráči PSV Eindhoven po domácom víťazstve 5:1 uspeli aj na ihrisku Galatasaraya Istanbul, keď zvíťazili 2:1. V Turecku viedli už 2:0 po góloch Noniho Maduekeho a Marca van Ginkela, domáci dokázali iba skorigovať, keď po vylúčení Oliviera Boscagliho zužitkoval presilovku Mbaye Diagne.

Sprata Praha postúpila do 3. predkola po domácom víťazstve nad Rapidom Viedeň 2:0. Český tím nastúpila aj so slovenskými obrancami Lukášom Štetinom a Dávidom Hanckom v základnej zostave. V prvom zápase vo Viedni podľahol Rapidu 1:2, no domáca odveta jej vyšla na výbornú. Už v 16. minúte premenil penaltu David Karlsson, v 81. minúte strelil postupový gól Jakub Pešek.

Liga majstrov - odvety 2. predkola:

FC Midtjylland - Celtic Glasgow 2:1 pp (1:1, 0:0)
Góly: 61. Mabil, 94. Onyedika - 48. McGregor
/prvý zápas 1:1, postúpil Midtjylland/

Crvena Zvezda Belehrad - Kajrat Almaty 5:0 (3:0)
Góly: 9. a 42. Katai, 21. Diony, 49. Ivanič, 56. Falco
/prvý zápas 1:2, postúpil Belehrad/

Sparta Praha - Rapid Viedeň 2:0 (1:0)
Góly: 16. Karlsson (z 11 m), 81. Pešek
/L. Štetina a D. Hancko (obaja Sprata) odohrali celý zápas/
/prvý zápas 1:2, postúpila Sparta/

Galatasaray Istanbul - PSV Eindhoven 1:2 (0:1)
Góly: 84. Diagne - 37. Madueke, 59. Van Ginkel, ČK: 74. Boscagli (PSV) po druhej ŽK
/prvý zápas 1:5, postúpil PSV/

Ludogorec Razgrad - NŠ Mura 3:1 (1:0)
Góly: 4. Sotiriou, 82. Manu, 90. Oliveira-Souza - 64. Horvat
/prvý zápas 0:0, postúpil Ludogorec/

CFR Kluž - Lincoln Red Imps 2:0 (1:0)
Góly: 18. Cestor, 58. Sigurjonsson
/prvý zápas 2:1, postúpil Kluž/

Neftči Baku - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)