Main Content

Američan Berger zamieril do B. Bystrice. "Hľadali sme centra," tvrdí Koval

streda, 28. júl 2021 07:16 | Autor: TASR

HC Banská Bystrica
HC Banská Bystrica | zdroj: © TASR

Banská Bystrica 27. júla (TASR) - Extraligový hokejový klub HC 05 Banská Bystrica angažoval amerického útočníka Chasea Bergera.

"Ide o "two-way" centra, ktorého môžeme využiť na presilovky aj oslabenia. Má správny charakter," povedal športový manažér "baranov" Július Koval pre klubovú stránku.

Berger doteraz pôsobil v zámorských súťažiach. Po štvorročnom pôsobení v univerzitnej lige NCAA zamieril do klubu Wilkes-Barre/Scranton Penguins v AHL. V sezóne 2020/2021 nastúpil do 29 zápasov, v ktorých mal bilanciu 4 góly, 3 asistencie, 12 trestných minút a 14 mínusových bodov. „Hľadali sme ešte stredného útočníka. Chase správne pasuje do našej koncepcie. Veríme, že mu pomôžeme v napredovaní v jeho kariére v Európe. Mali sme na neho dobré referencie. Záujem o neho znova mal aj klub Wilkes-Barre, ktorý mu ponúkol jednocestný kontrakt v AHL, ale podarilo sa nám Chasea zmluvne zaviazať u nás. S týmto podpisom sme spokojní,“ povedal Koval.

Berger si o novom pôsobisku zisťoval informácie a v kabíne sa stretne s viacerými krajanmi. "Počul som samé dobré veci o klube, prístupe k hráčom, takisto aj o slovenskej lige. Myslím si, že mi toto prostredie sadne. Bude to pre mňa nová skúsenosť, nikdy som nebol v tejto časti Európy, ale veľmi sa teším na iný štýl hokeja a novú skúsenosť. Chcem naplno pracovať, pomáhať spoluhráčom a tímu vyhrávať. Viem, že HC 05 má úspešnú históriu a vyhral niekoľko titulov. Verím, že sa dostanem do formy a budem prínos na oboch stranách ihriska, keďže by som sa označil za "two-way" centra. Na ľade nechám všetko, aby sme boli úspešní,“ dodal Berger pre hc05.sk.

Náš youtubeOdoberať