Main Content

TOKIO 2020: Náš boxer Csemez postúpil do osemfinále: Bolo to jednoznačné víťazstvo!

pondelok, 26. júl 2021 10:08 | Autor: TASR

Andrej Csemez
Andrej Csemez | zdroj: TASR

Tokio 26. júla (TASR) - Slovenský boxer Andrej Csemez pri svojej olympijskej premiére postúpil do osemfinále. V pondelok v 1. kole hmotnostnej kategórie do 75 kg zdolal Aarona Solomona Princa z Trinidadu a Tobaga na body. Zverenec trénera Tomáša Kovácsa sa v boji o elitnú osmičku stretne 29. júla s Armanom Darčiňanom z Arménska.

V 1. kole bol Slovák aktívny, jeho súpera musel ringový rozhodca po inkasovanom údere počítať. V druhom kole 23-ročný slovenský majster EÚ z roku 2018 vyzeral už pasívnejšie, jeho protivník sa lepšie pohyboval. V treťom kole Csemez bojoval takticky, Princa držal na dištanc a napokon sa tešil z triumfu 30:27 na body.

"Prvé kolo bolo jednoznačné. Neviem, či sa jeden rozhodca nepomýlil. Štyria prisúdili víťazstvo mne, len piaty súperovi. Je to divné. Napokon som celý duel u žiadneho bodového arbitra neprehral, takže môžem povedať: Bol to náročný protivník, ale víťazstvo jednoznačné. Na zápas som nastupoval s cieľom, aby som súpera už v úvode viackrát trafil a potom ho zatlačil. V prvom kole ma ani poriadne netrafil. Chcel som pokračovať rovnakým štýlom aj v ďalších dvoch. Prince pridal, ja som nechcel zbytočne plytvať silami. Na prvý zápas to bol skutočne ťažký súper. Vyhral som a som spokojný," povedal na webe olympic.sk Csemez, ktorý s Darčiňanom prehral na MS 2019 v Jekaterinburgu na body 0:5: "Dnes som o dva roky starší a skúsenejší. Sledoval som Darčiňana na tréningoch. Vyzerá, že za roky sa neposunul výkonnostne vyššie. Teším sa na ďalší zápas, idem doň ešte silnejší ako do prvého a lepšie pripravený."

Vďaka bronzovému medailistovi z EH 2019 v Minsku zaznamenalo Slovensko zastúpenie medzi olympijskými povrazmi prvýkrát od roku 1996, keď v Atlante súťažili Peter Baláž a Gabriel Križan.

do 75 kg, 1. kolo:

Andrej CSEMEZ (SR) - Aaron Solomon Prince (Trinidad a Tobago) 4:0