Main Content

Hviezdami nabitý PSG vyjadril podporu Pochettinovi. Dal mu novú zmluvu

sobota, 24. júl 2021 09:58 | Autor: TASR

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino | zdroj: Instagram

Paríž 23. júla (TASR) - Argentínsky futbalový tréner Mauricio Pochettino sa dohodol s vedením Paríža St. Germain na predĺžení spolupráce. S klubom Ligue 1 podpísal nový ročný kontrakt, na základe ktorého by mal zostať vo francúzskej metropole minimálne do roku 2023.

Pochettino prevzal kormidlo po odvolanom Thomasovi Tuchelovi tento rok v januári. PSG neobhájil majstrovský titul, keď v ligovom finiši tesne zaostal za Lille, v Lige majstrov vypadol v semifinále. Aspoň čiastočne si to vynahradil triumfom vo Francúzskom pohári.

"Som veľmi šťastný za mňa i celý môj realizačný tím. Je pre nás veľmi dôležité, aby sme cítili dôveru od klubu. Vydáme zo seba maximum, aby mohli byť fanúšikovia hrdí na Paríž Saint-Germain, budeme sa usilovať dosiahnuť naše ciele spoločne," povedal Pochettino po podpise novej zmluvy.

Štyridsaťdeväťročný kouč v minulosti úspešne viedol aj Espanyol Barcelona, Southampton či Tottenham Hotspur. Počas hráčskej kariéry zastával v PSG funkciu kapitána. "Pred 20 rokmi som bol v tomto klube kapitán, teraz som v ňom tréner. Je to pre mňa splnený sen," citovala ho agentúra AFP.

Náš youtubeOdoberať