Main Content

Žreb: ŠK Slovan spoznal prípadného súpera v 3. predkole Ligy majstrov

pondelok, 19. júl 2021 14:01 | Autor: TASR

ŠK Slovan Bratislava
ŠK Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Nyon 19. júla (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava sa v prípade postupu do 3. predkola Ligy majstrov 2021/2022 cez švajčiarsky Young Boys Bern stretnú s úspešným z dvojice Lincoln Red Imps z Gibraltáru a CFR Kluž z Rumunska. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Úvodné stretnutia 3. predkola sú na programe 3. alebo 4. augusta, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr. "Belasí" v 1. predkole vyradili írsky Shamrock Rovers, nad ktorým najprv doma zvíťazili 2:0, v odvete im stačila aj prehra 1:2. So švajčiarskym majstrom sa najskôr stretnú doma v stredu 21. júla, odvetu absolvujú o týždeň 28. júla v Berne.

Postupujúci z dua Slovan/YYB pri žrebe 3. predkola figuroval v majstrovskej vetve v 1. skupine medzi nasadenými. Ako jeho potenciálni protivníci prichádzali do úvahy ešte víťazi dvojzápasov NŠ Mura - Ludogorec Razgrad a Legia Varšava - Flora Tallinn.

V pondelok mal pri žrebe LM dvojnásobné zastúpenia aj český futbal, majstrovská Slavia so Slovákmi Jakubom Hromadom a Ivanom Schranzom bude o postup do play off bojovať s postupujúcim z dvojice Ferencváros Budapešť (Róbert Mak) - Žalgiris Vilnius (Jakub Sylvestr). Ak v ligovej vetve Sparta Praha s Dávidom Hanckom, Lukášom Štetinom a Dominikom Holecom prejde cez druhé predkolo cez Rapid Viedeň, v treťom sa jej do cesty postaví AS Monaco. Belgický Genk so slovenským reprezentačným stredopoliarom Patrikom Hrošovským bude o play off bojovať s ukrajinským Šachtarom Doneck.

žreb 3. predkola EL 2021/2022:

majstrovská vetva

zdolaný Dinamo Záhreb/Omonoia Nikózia - zdolaný Legia Varšava/Flora Tallinn

zdolaný NŠ Mura/Ludogorec Razgrad - zdolaný Ferencváros Budapešť/Žalgiris Vilnius

zdolaný Kajrat Almaty/CZ Belehrad - zdolaný Alaškert FC/Šeriff Tiraspoľ

zdolaný Lincoln Red Imps/CFR Kluž - zdolaný SLOVAN BRATISLAVA/Young Boys Bern

zdolaný Olympiakos Pireus/Neftči Baku - zdolaný Malmö FF/HJK Helsinki

ligová vetva

FK Jablonec - zdolaný Celtic Glasgow/FC Midtjylland

zdolaný Rapid Viedeň/Sparta Praha - Anorthosis Famagusta

zdolaný PSV Eindhoven/Galatasaray Istanbul - St. Johnstone

Kalendár Európskej ligy UEFA 2021/2022:

2. augusta: žreb play off

5. augusta: 1. zápasy 3. predkola

12. augusta: odvety 3. predkola

19. augusta: 1. zápasy play off

26. augusta: odvety play off

27. augusta: žreb skupinovej fázy

16. septembra: 1. kolo skupinovej fázy

30. septembra: 2. kolo skupinovej fázy

21. októbra: 3. kolo skupinovej fázy

4. novembra: 4. kolo skupinovej fázy

25. novembra: 5. kolo skupinovej fázy

9. decembra: 6. kolo skupinovej fázy

13. decembra: žreb 16-finále

17. februára 2022: 1. zápasy 16-finále

24. februára: odvety 16-finále

25. februára: žreb osemfinále

10. marca: 1. zápasy osemfinále

17. marca: odvety osemfinále

18. marca: žreb štvrťfinále, semifinále a finále

7. apríla: 1. zápasy štvrťfinále

14. apríla: odvety štvrťfinále

28. apríla: 1. zápasy semifinále

5. mája: odvety semifinále

18. mája: finále (Sevilla)

Náš youtubeOdoberať