Main Content

Tarasenko požiadal vedenie St. Louis o výmenu, tvrdí The Athletic

štvrtok, 8. júl 2021 09:35 | Autor: TASR

Vladimir Tarasenko
Vladimir Tarasenko | zdroj: TASR

St. Louis 8. júla (TASR) - Ruský hokejista Vladimir Tarasenko požiadal vedenie St. Louis Blues o výmenu do iného klubu NHL. V stredu o tom informoval Jeremy Rutherford z The Athletic.

Elitný krídelník mal požiadať o výmenu krátko po konci sezóny. Údajne je nespokojný s tým, ako klub pristupoval k dvom z jeho troch operácií ramena. Kým operácie v roku 2018 a 2019 vykonal klubový lekár, v roku 2020 operoval už doktor mimo organizácie. Tretí zákrok absolvoval po tom, ako prvé dva dostatočne nezreparovali poškodené väzivá. Tarasenko už údajne z tohto dôvodu svojmu klubu nedôveruje. Vedenie "bluesmanov" sa mu snaží vyhovieť a bude počúvať ponuky na výmenu.

Dvadsaťdeväťročný Tarasenko získal v ročníku 2018/2019 s Blues Stanleyho pohár. Za uplynulé dve sezóny však zo zdravotných dôvodov odohral dokopy iba 34 zápasov v základnej časti. V tomto ročníku nastúpil v 24 stretnutiach, pripísal si v nich 14 bodov (4+10). V 1. kole play off pridal dva góly v štyroch dueloch. Predstavil sa aj v drese zbornej na MS v Rige, kde odohral tri stretnutia so ziskom dvoch asistencií.

Jeho súčasný kontrakt platí ešte dva roky, v priemere si zarobí 7,5 milióna dolárov za sezónu. V zmluve má aj klauzulu o nevymeniteľnosti, podľa Rutherforda však Tarasenko už poskytol svojmu zamestnávateľovi zoznam 10 klubov, do ktorých by výmenu akceptoval. Doteraz hrával v profilige iba za St. Louis, Blues ho v roku 2010 draftovali v 1. kole zo 16. miesta.