Main Content

VIDEO: Zjem ťa, kamarát! Argentínsky brankár v penaltách provokoval Kolumbijčanov

Brankár Argentíny Emiliano Martinez sa stal hrdinom Argentíny v penaltovom rozstrele semifinále Copa America, keď sa trikrát hodil na ľavú stranu a zlikvidoval pokusy Kolumbijčanov Davinsona Sancheza, Yerryho Minu i Edwina Cardonu. "Súper to dotiahol až do penált a tie sú vždy otázkou šťastia. Dnes to bolo na mne," vyznal sa 28-ročný brankár, ktorý za stavu 1:0 vychytal nohou vo veľkej šanci Juana Cuadrada.

Jeho hlavné chvíle však prišli v rozstrele. V ňom znervózňoval neúspešných kolumbijských exekútorov aj svojimi pokrikmi. "Je mi ľúto, ale tvoj pokus chytím, kamarát," kričal na Sancheza krátko predtým, ako vyrazil jeho strelu. "Smeješ sa, lebo si nervózny. Poznám ťa," povedal smerom k Minovi. Podľa voľného prekladu z diskusií mu taktiež odkázal: ,,Si nervózny. Pozri sa, zastavím ťa. Zjem ťa. Zjem ťa kamarát."

Martineza musel napomenúť hlavný rozhodca, aby s komentármi prestal. Cardonov pokus napokon vykryl aj bez pokrikov smerom ku kolumbijskému hráčovi. "Dibu je fenomén," povedal na adresu brankára Aston Villy kapitán argentínskej reprezentácie Messi. "Vedeli sme, že ich vychytá. Vieme, čo v ňom máme a verili sme mu. Zaslúži si to."

Argentína postúpila do finále Copa America po piatich rokoch. V boji o titul sa stretne s obhajcom Brazíliou v noci na nedeľu o 2.00 SELČ na legendárnej Maracane v Riu de Janeiro.

Náš youtubeOdoberať