Main Content

Sympatické Dánsko je stále v hre o postup, dnes musí zdolať Rusko

pondelok, 21. jún 2021 05:48 | Autor: TASR

Dánski futbalisti
Dánski futbalisti | zdroj: TASR

Kodaň 20. júna (TASR) - Dánski futbalisti sú pred záverečným kolom B-skupiny ME 2020 v najnevýhodnejšej pozícii, no stále môžu postúpiť ešte aj priamo z druhej priečky. Potrebujú zdolať Rusov a mať najlepšie skóre v tabuľke troch tímov po prípadnej prehre Fínov s Belgičanmi. Súboj Rusko - Dánsko sa bude hrať v Kodani v pondelok o 21.00.

Účinkovanie Dánov na turnaji poznačil kolaps Christiana Eriksena v zápase s Fínskom (0:1), no hráča Interu Miláno už prepustili z nemocnice a stihol už aj navštíviť spoluhráčov na tréningu. To by mohlo Dánom dodať potrený impulz. Na štadióne v Kodani ich budú navyše opäť hnať fanúšikovia, rovnako ako to bolo v zápase s Belgickom (1:2). "Bez ohľadu na okolnosti nastúpime na zápas a pokúsime sa zvíťaziť. Proti Rusku to bude mimoriadne ťažké. Je to dobrý tím a na náš štadión príde s výsledkami, s ktorými sa dá pracovať. Nesmieme to siliť. Musíme hrať so zdvihnutou hlavou a vyhnúť sa chybám. Bude to zaujímavý a dlhý duel," povedal pre web UEFA tréner Dánska Kasper Hjulmand.

Dáni už ukázali svoju kvalitu najmä v prvom polčase zápasu proti Belgicku, po ktorom viedli 1:0. Vysoké tempo hry však nedokázali udržať a tretí tím MS 2018 si vzal zo zápasu všetky body. "Stále máme veľké ambície. Máme v pláne zdolať Rusko a veríme, že Belgičania si splnia svoju prácu, zdolajú Fínov a turnaj sa pre nás neskončí. Verím, že naše vystúpenie proti lídrovi rebríčka FIFA ukázalo, že vieme hrať na najvyššej úrovni a súťažiť s najlepšími. Proti Rusom plánujeme ukázať niečo podobné a uvidíme, na čo to bude stačiť," vyhlásil obranca Dánov Jannik Vestergaard.

Rusi môžu teoreticky postúpiť aj v prípade neúspechu v Kodani. Je to však veľmi málo pravdepodobné, pretože po prehre 0:3 s Belgickom v Petrohrade nemajú dobré skóre v porovnaní s mužstvami z iných skupín. Potrebujú získať aspoň štyri body alebo skončiť druhí v skupine. Zverencov trénera Stanislava Čerčesova na turnaji zatiaľ trápi koncovka, jediný gól Rusov zaznamenal hráč Atalanty Bergamo Alexej Mirančuk proti Fínom (1:0). "Na tomto turnaji je veľa dobrých tímov. Každý ďalší zápas je to jediné, na čo sa treba sústrediť. Dal som gól, ale to nie je dôležité. Na výkone v zápase proti Fínsku môžeme stavať," povedal Mirančuk.

B-skupina:

RUSKO - DÁNSKO /pondelok o 21.00, štadión Parken v Kodani/

Rozhodcovia: Clement Turpin - Nicolas Danos, Cyril Gringore (všetci Fr.)

Predpokladané zostavy:

Rusko: Safonov - Barinov, Divejev, Džikija - Fernandes, Zobnin, Ozdojev, Karavajev - Mirančuk, Golovin - Dziuba

Dánsko: Schmeichel - Maele, Kjaer, Christensen, Wass - Damsgard, Höjbjerg, Delaney - Poulsen, Cornelius, Braithwaite

Tabuľka:

1. Belgicko 2 2 0 0 5:1 6*

2. Fínsko 2 1 0 1 1:1 3

3. Rusko 2 1 0 1 1:3 3

4. Dánsko 2 0 0 2 1:3 0

* - postup do osemfinále

Náš youtubeOdoberať