Main Content

Hromada má za sebou skvelý debut na Euro: Som na to strašne hrdý

utorok, 15. jún 2021 12:34 | Autor: TASR

Jakub Hromada
Jakub Hromada | zdroj: TASR

Petrohrad 15. júna (TASR) - Zažil debut na EURO 2020 ako hrom. Stredopoliar slovenskej futbalovej reprezentácie Jakub Hromada vo víťaznom súboji s Poľskom (2:1) odviedol kusisko poctivej roboty, vyhrával osobné súboje a práve na ňom sa vyfauloval vylúčený Grzegorz Krychowiak. Na utorňajšom mediálnom termíne národného tímu v Petrohrade sa hráč českého šampióna Slavie Praha porozprával, ako si užil duel, či ako vníma šance mužstva na prienik do osemfinále.

Zápas Slovákov bolel, išli na maximum a viacerí dohrávali v kŕčoch. "Vedeli sme, že zápas nebude jednoduchý, no chceli sme takto hrať. Sme šťastní, že sa nám to podarilo. Súper bol kvalitný, museli sme poctivo brániť. Boli sme kompaktní a defenzíva rozhodla. V prvom polčase sme ich nepustili do šance a verili sme, že my nejaký gól strelíme. A to sa podarilo. Je to môj tretí reprezentačný zápas a takéto víťazstvo. Strašne si to vážim. Ak však chceme postúpiť, čaká nás ešte veľa práce," vrátil sa k pondelkového duelu E-skupiny.

Na Štadióne Krestovskij sa práve po dvoch zákrokoch na 25-ročného Slováka vyfauloval poľský stredopoliar Krychowiak: "Dá sa to tak povedať. Pri prvej žltej karte som cítil, že na mňa položil ruku. Úprimne, ja som si loptu trochu predkopol a už by som ju asi nemal, tak som po pocítení kontaktu padol k zemi. Práve preto, že tesne predtým dostal žltú aj Hubko, tak to zrejme rozhodca kompenzoval. Pri druhej žltej karte ma dohral po odohratí lopty, tam nebolo o čom. Aj predtým tam mal pár tvrdších zákrokov. Sme šťastní, že nám pomohlo aj vylúčenie poľského hráča."

Hromada má na konte len tri vystúpenia v najcennejšom drese. Do poslednej chvíle si nebol istý, že od trénera Tarkoviča dostane priestor v základnej zostave. "Záverečnú istotu, že nastúpim som mal pár hodín pred zápasom na príprave. Do poslednej chvíle som to nevedel. Som rád, že som dostal šancu. Pripravoval som sa cez celý pobyt v Rakúsku aj po presune do Ruska, že šancu v prvom zápase môžem dostať. Aj som ju dostal," skonštatoval hráč a bez okolkov priznal aj predzápasovú nervozitu: "Ak by som povedal, že som pred zápasom necítil nervozitu, klamal by som. Som v tíme ešte nováčik, bolo to pre mňa niečo neuveriteľné. Po prvom hvizde stres opadne, no mrzia ma možno dve tri straty lopty v strede ihriska. Celkovo som spokojný a som strašne hrdý, že som mohol nastúpiť v zápase s víťazným koncom."

V druhom súboji skupiny remizovali Španieli v Seville so Švédmi bez gólov. Výber Tre kronor bude druhým súperom SR v skupine, hrať sa bude v piatok opäť v Petrohrade. "Videli sme nejakých 15 až 20 minút, po večeri sme si to s chlapcami pozreli. Dalo sa čakať, že čo sa týka držania lopty Španieli budú dominovať. Ťažko teraz povedať, či je to pre nás priaznivý výsledok. Pozeráme sa sami na seba a vieme, že ak chceme postúpiť, budeme musieť vo zvyšných zápasoch bodovať."