Pre Haláka sa sezóna skončila, Boston vypadol s Islanders

štvrtok, 10. jún 2021 07:20 | Autor: TASR

Hokejisti New York Islanders
Hokejisti New York Islanders | zdroj: TASR

New York 10. júna (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders postúpili do semifinále play off NHL. V šiestom zápase zdolali na svojom ľade Bostonu 6:2 a v sérii uspeli 4:2. O účasť vo finále zabojujú proti Tampe Bay Lightning.

Islanders rozhodli zápas v druhej tretine, keď sa dvakrát presadil Brock Nelson a jeden zásah pridal Kyle Palmieri, ktorý zvýšil na 4:1. V úvode záverečnej tretiny síce skorigoval svojím druhým gólom v zápase Brad Marchand, ale "medvedi" v závere dvakrát inkasovali do prázdnej bránky.

V bránke Bostonu sa predstavil Tuukka Rask a predviedol 23 zákrokov, Slovák Jaroslav Halák nefiguroval v zostave. Semion Varlamov v domácej bránke chytil 23 striel súpera a dosiahol štvrté víťazstvo z piatich duelov s Bostonom, v ktorých nastúpil.