Main Content

UEFA pozastavila (zatiaľ) stíhanie FC Barcelona, Real Madrid a Juventus Turín

štvrtok, 10. jún 2021 05:20 | Autor: TASR

UEFA
UEFA | zdroj: TASR

Nyon 9. júna (TASR) - Odvolacia komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) pozastavila do odvolania disciplinárne konanie voči FC Barcelone, Realu Madrid a Juventusu Turín za účasť na projekte Európskej Superligy.

V médiách sa pred časom objavili informácie, že trojica by mohla dostať trest zákazu štartu v budúcom ročníku Ligy majstrov. UEFA otvorila disciplinárne konanie voči trojici klubov 25. mája.

"Zvyšných deväť účastníkov súhlasilo so vzdaním sa piatich percent príjmov zo súťaží organizovaných úniou a spoločným príspevkom vo výške 15 miliónov eur na podporu mládeže a šírenia futbalu. Pokiaľ sa v budúcnosti budú angažovať v nepovolenej súťaži, čaká ich pokuta 100 miliónov eur," informuje internetový portál sport1.de.

Šesť anglických klubov, ktoré sa prihlásili do Superligy, sa dohodlo s vedením Premier League na finančnom vyrovnaní vo výške 22 miliónov libier. Do projektu, ktorý skončil neúspechom, sa prihlásili Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United a Tottenham. Okrem nich a tria Real, Barcelona, Juventus sa na projekte podieľali aj Inter Miláno, AC Miláno a Atletico Madrid.

 

Náš youtubeOdoberať