streda, 9. jún 2021 05:18 | Autor: TASR

Futbalisti Španielsko
Futbalisti Španielsko | zdroj: TASR

Poznaň 8. júna (TASR) - Poľská futbalová reprezentácia remizovala v generálke na svoj úvodný zápas na ME 2020 proti Slovensku. V utorňajšom prípravnom stretnutí hrala na vlastnom trávniku v Poznani s Islandom nerozhodne 2:2.

Hostia sa dostali do vedenia zásluhou Alberta Gudmundssona, domáci odpovedali ešte v prvom polčase gólom Piotra Zielinského. Po zmene strán prinavrátil Islandu náskok Brynjar Ingi Bjarnason, dve minúty pred koncom riadneho hracieho času zachránil Poliakom remízu Karol Swiderski len krátko po tom, ako nahradil na ihrisku kapitána Roberta Lewandowského.

Duel E-skupiny medzi Slovenskom a Poľskom je na programe v pondelok 14. júna o 18.00 SELČ v Petrohrade. Španielsko ako ďalší zo súperov Slovenska (vzájomný súboj 23. júna v Seville) zvíťazilo nad Litvou 4:0. Pre koronavírusovú kauzu v španielskom mužstve hral výber zložený prevažne z hráčov národného tímu do 21 rokov pod vedením mládežníckeho kouča Luisa de la Fuenteho.

Česko si vo svojej pražskej generálke poradilo s Albánskom 3:1, Maďarsko remizovalo v Budapešti s Írskom 0:0. Francúzsko zdolalo v Paríži Bulharsko 3:0. V prvom polčase sa však zranil útočník Karim Benzema, ktorého pre svalové zranenie nad pravým kolenom vystriedal Olivier Giroud. Ten v závere riadneho hracieho času strelil dva góly, skóre otvoril Antoine Griezmann.