pondelok, 7. jún 2021 05:34 | Autor: TASR

Anglickí reprezentanti
Anglickí reprezentanti | zdroj: TASR

Bratislava 6. júna (TASR) - Anglickí futbalisti zvíťazili vo svojom záverečnom prípravnom zápase pred EURO 2020 nad Rumunskom 1:0. V nedeľnom dueli v Middlesbrough strelil jediný gól domácich v 68. minúte z pokutového kopu Marcus Rashord, ktorý potrestal faul Tiberia Capusu na Jacka Grealisha v šestnástke hostí.

Angličania mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale v 78. minúte Jordan Henderson nepremenil ďalšiu penaltu a zahodil tak šancu na svoj prvý reprezentačný gól. Pre Albión to bola generálka na ME, prvý zápas v D-skupine odohrá v nedeľu 13. júna na londýnskom Wembley proti Chorvátsku.

Belgičania v šlágri nedele vyhrali v Bruseli nad Chorvátskom 1:0. Hrdinom duelu sa stal Romelu Lukaku, ktorý sa v 38. minúte dostal k lopte v šestnástke súpera a z otočky z piatich metrov zaznamenal víťazný gól.

Ďalší účastník EURO 2020 Holandsko si v Enschede poradil s Gruzínskom hladko 3:0. "Oranjes" poslal už v 10. minúte do vedenia kanonier Memphis Depay z jedenástky, po prestávke poistili triumf Wout Weghorst a striedajúci Ryan Gravenberch. Víťazne sa na ME naladili aj Dáni, ktorí v Kodani zdolali Bosnu a Hercegovinu 2:0 vďaka gólovým hlavičkám Martina Braithwaitea a Andreasa Corneliusa.