Main Content

Skupiny MS 2022: Slovensko v zaujímavej skupine aj s majstrami sveta a Rusmi

pondelok, 7. jún 2021 05:34 | Autor: TASR

Slovenskí hokejisti
Slovenskí hokejisti | zdroj: TASR

Riga 6. júna (TASR) - Slovenskí hokejisti už poznajú zloženie svojej základnej skupiny na budúcoročnom svetovom šampionáte vo fínskych mestách Helsinki a Tampere. V "áčku" budú ich súpermi aj majstri sveta z Rigy Kanaďania a napokon aj Rusi.

Kanada si už postupom do finále v Rige definitívne poistila prvú priečku v rebríčku IIHF a na najbližších MS sa tak stretne aj so Slovákmi (9. miesto v rebríčku). Organizátori a IIHF napokon ešte urobili v zložení skupín zmenu z hľadiska diváckych a televíznych preferencií. Na základe rebríčkového reťazca (1-4-5-8-9-12-13-16) mali v A-skupine v Helsinkách hrať pôvodne reprezentanti USA, ktorí si však vymenili miesto s tímom Ruského olympijského výboru (Ruskom). Slovenský tím sa v skupine stretne aj s Nemeckom, Švajčiarskom, Dánskom, Kazachstanom a Talianskom.

V B-skupine v Tampere sa predstavia domáce Fínsko, USA, Česko, Švédsko, Lotyšsko, Nórsko, Bielorusko a Veľká Británia. Menoslov účastníkov MS bude rovnaký ako teraz v Lotyšsku, keďže pre pandémiu koronavírusu zrušila IIHF všetky turnaje nižších kategórií MS a nikto nezostúpil ani nepostúpil.

Zloženie základných skupín MS 2022 vo Fínsku:

A-skupina (Helsinki): Kanada, ROC (Rusko), Nemecko, Švajčiarsko, SLOVENSKO, Dánsko, Kazachstan, Taliansko

B-skupina (Tampere): Fínsko, USA, Česko, Švédsko, Lotyšsko, Nórsko, Bielorusko, Veľká Británia

 

 

Náš youtubeOdoberať