nedeľa, 6. jún 2021 07:59 | Autor: TASR

Švédski hokejisti
Švédski hokejisti | zdroj: TASR

Bratislava 5. júna (TASR) - Švédski futbalisti zvíťazili v sobotňajšej generálke na EURO 2020 nad Arménskom 3:1. Severania budú druhým súperom Slovákov v E-skupine ME (18. júna v Petrohrade), v nej odohrajú prvý zápas proti Španielsku (14. júna v Seville) a na záver sa stretnú s Poľskom (23. júna v Petrohrade).

Švédi odohrali v Štokholme výborný prvý polčas. Už v 16. minúte sa ujali vedenia zásluhou Emila Forsberga, ktorého strela z diaľky skočila tesne pred brankárom Davidom Jurčenkom. Na 2:0 zvýšil v 34. minúte hlavičkou Marcus Danielson a o štyri minúty neskôr mohol pridať tretí zásah "troch koruniek" kapitán Sebastian Larsson, ale nariadený pokutový kop nepremenil, keď mu Jurčenko strelu vystihol. Po prestávke využili hostia svoju prvú vážnejšiu príležitosť, v 64. minúte znížil z dorážky stredopoliar MŠK Žilina Vahan Bičachčjan. Pre Švédov to bol prvý inkasovaný gól v tomto roku, predtým v kvalifikácii MS zdolali Gruzínsko 1:0 a Kosovo 3:0 a v príprave na ME vyhrali nad Estónskom 1:0 a Fínskom 2:0. Domáci mali proti Arménsku aj množstvo ďalších šancí, v závere ešte poistili víťazstvo vďaka Marcusovi Bergovi.

Ruskí reprezentanti triumfovali v záverečnom prípravnom dueli pred ME nad Bulharskom 1:0. Domáci v Moskve našli recept na dobre fungujúcu obranu hostí až v závere stretnutia, keď po faule na Antona Mirančuka premenil pokutový kop Alexander Sobolev. Rusi odohrajú prvý zápas v B-skupine EURO 2020 v sobotu 12. júna proti Belgicku.

V ďalšom prípravnom zápase favorizovaný Wales iba remizoval v Cardiffe s Albánskom 0:0.