Tampa Bay krok od postupu, Černák pomohol asistenciou

nedeľa, 6. jún 2021 07:59 | Autor: TASR

Erik Černák
Erik Černák | zdroj: TASR

New York 6. júna (TASR) - Hokejisti Tampy Bay sú krok od postupu do 3. kola play off NHL. V sobotnom štvrtom zápase finále Centrálnej divízie zvíťazili na svojom ľade nad Carolinou 6:4 a v sérii vedú 3:1.

Slovenský obranca Erik Černák si pripísal asistenciu, na ľade strávil 19:05 minúty a na konte mal aj dva plusové body.

Výrazne sa pod triumf "bleskov" podpísali Steven Stamkos a Nikita Kučerov, ktorí strelili po dva góly a pridali asistenciu. O víťazný zásah sa postaral v závere druhej tretiny Stamkos.

Vo finále Východnej divízie hráči New Yorku Islanders vyrovnali sériu s Bostonom na 2:2, keď doma uspeli 4:1. "Medvedi" síce otvorili v druhej tretine skóre vďaka Davidovi Krejčímu, no ich vedenie trvalo približne tri minúty, keď vyrovnal Kyle Palmieri. V 54. minúte pridal druhý zásah domácich Mathew Barzal a v záverečných dvoch minútach definitívne "knokautovali" súpera do prázdnej bránky Casey Cizikas a Jean-Gabriel Pageau.