streda, 26. máj 2021 18:42 | Autor: TASR

Ruskí hokejisti
Ruskí hokejisti | zdroj: TASR

Riga 26. mája (TASR) - Hokejisti Ruska zdolali vo svojom štvrtom zápase na MS v Rige Dánsko 3:0. Po stredajšom dueli v "slovenskej" A-skupine má "zborná" na konte 9 bodov, Dánom patrí 4. priečka s piatimi bodmi.

Spočiatku vyrovnaný zápas rozhodli Rusi až na konci druhej treiny. Najskôr sa presadil Ivan Morozov, v tretej tretine pridali ďalšie góly Alexander Barabanov a Dmitrij Voronkov.

Dáni odohrajú ďalší zápas na šampionáte v piatok po dni voľna proti Bielorusku (19.15 SELČ), Rusi sa o deň neskôr stretnú o 15.15 SELČ s výberom Švajčiarska.

A-skupina:

Rusko - Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 40. Morozov (Voronkov, Burdasov), 50. Barabanov, 57. Voronkov (Morozov). Rozhodovali: Björk, Nord - Lundgren, Yletyinen (všetci Švéd.), vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Rusko: Samonov – Zadorov, Nesterov, Provorov, Gavrikov, Rafikov, Ožiganov, Dronov – Barabanov, Šalunov, Slepyšev – Voronkov, Karnauchov, Tolčinskij – Burdasov, Ivan Morozov, Galimov – Timkin, Kamenev, Švec-Rogovoj

Dánsko: Dahm – Lassen, M. Lauridsen, Larsen, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Kristensen, Krogsgaard – Nicklas Jensen, Jakobsen, Meyer – Olesen, Jesper Jensen, Storm – Andersen, True, Bau Hansen – Hardt, Madsen, Poulsen – From

Hoci úvodná časť patrila Rusom, prvú šancu v zápase mali Dáni. Potom však hráči "zbornej" pridali a mali väčšie šance na otvorenie skóre. Šalunova však v presilovke fantasticky vychytal lapačkou Dahm a obranca Zadorov trafil iby žrď. Rusi prestrieľali svojho súpera v pomere 10:7.

Druhá tretina bola vyrovnaná, ale Rusi napokon zlomili Dánov v jej závere. V presilovke si vzal puk Mozorov a nekompromisnou ranou ho poslal do siete medzi žŕdku a presúvajúceho sa Dahma. Dáni však držali s favoritom krok a pred treťou tretinou mali nádej na dobrý výsledok.

Blízko k vyrovnaniu bol v 47. minúte Meyer, ale jeho bomba skončila len na brvne. O tri minúty neskôr sa puk so šťastím dostal ku Barabanovovi a ruský útočník nezaváhal - 2:0. Rusi mali potom aj ďalšie šance, najväčšiu Slepyšev, ale Dahma v nájazde neprekonal. Jeho spoluhráč Voronkov však namieril presne a stanovil skóre zápasu na 3:0.