sobota, 22. máj 2021 20:27 | Autor: TASR

Futbalisti Atletico Madrid
Futbalisti Atletico Madrid | zdroj: TASR

Madrid 22. mája (TASR) - Atletico Madrid získalo svoj 11. majstrovský titul v španielskej futbalovej La Lige. Rozhodlo o tom až v záverečnom 38. kole, keď otočilo sobotňajší duel na trávniku Realu Valladolid a zvíťazilo 2:1. Získalo tak jedenásty majstrovský titul v histórii, predtým sa tešilo v sezóne 2013/2014.

"Los colchoneros" triumfovali napokon s dvojbodovým náskokom pred Realom Madrid. Zverenci trénera Zinedinea Zidanea dvoma gólmi v úplnom závere otočili súboj proti Villarrealu z 0:1 na 2:1. "Žltá ponorka" sa tak nedokázala posunúť na 6. priečku a nezahrá si v budúcom ročníku Európsku ligu, iba Konferenčnú.

Atletico si v poslednom zápase sezóny skomplikovalo život, keď s o záchranu bojujúcim súperom prehralo prvý polčas. Z rýchleho protiútoku skóroval v 18. minúte Oscar Plano. Po prestávke však Atletico dokázalo prelomiť obranu súpera a vydalo sa za svojím cieľom. V 58. min vyrovnal Angel Correa strelou z hranice šestnástky, hoci bol v obkľúčení viacerých hráčov súpera. O desať minút strelil víťazný gól Luis Suarez, keď sa domáci v snahe získať tri body a dostať sa nad čiaru zostupu vybrali do útoku a Uruguajčan skóroval z protiútoku.

K vypadávajúcemu Eibaru sa v poslednom kole pripojili aj Huesca a Real Valladolid. Huesca uhrala iba bezgólovú remízu s FC Valencia, v jej zostave nastúpil na úvodných 67. min aj Denis Vavro. Na poslednú chvíľu sa zachránilo Elche, ktoré doma zdolalo Bilbao 2:0.

La Liga - záverečné 38. kolo:

Celta Vigo - Betis Sevilla 2:3 (1:0)
Góly: 32. Iaspas, 49. Mendez - 53. Iglesias, 69. Fekir, 73. Ruiz, ČK: 70. Coudet (mimo ihriska) - 76. Tello (po 2. ŽK)

Real Madrid - FC Villarreal 2:1 (0:1)
Góly: 87. Benzema, 90.+2. Modrič - 20. Pino

Real Valladolid - Atletico Madrid 1:2 (1:0)
Góly: 18. Plano - 57. Correa, 67. Suarez

SD Huesca - FC Valencia 0:0