Sledovali sme hokejovú repre: Nátlakový hokej aj zbytočné komplikácie

piatok, 21. máj 2021 22:20 | Autor: Róbert Kalnický

Marek Hrivík
Marek Hrivík | zdroj: TASR

Len pred pár minútami skončil úvodný duel Slovenska na historicky 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Zverenci Craiga Ramsayho v ňom porazili súperov z Bieloruska pomerom 5:2. Po dva razy sa presadili Peter Cehlárik a Kristián Pospíšil, jeden presný zásah pridal Marek Hrivík. Získané tri body sú dôležitým faktorom v boji o účasť v play-off.

Slovenská hokejová reprezentácia
Slovenská hokejová reprezentácia | zdroj: TASR

Komentár Róberta Kalnického

Tempo zápasu od úvodných minút diktovali naši hokejisti, ktorí dokázali súpera predčiť najmä kvalitným korčuľovaním a precíznou kombinačnou hrou. Omladený slovenský tím predviedol v prvej desaťminútovke nátlakový hokej, z ktorého sme ťažili dvomi gólmi Pospíšila a Cehlárika. Úvodnú tretinu sme ovládli aj vďaka presilovým hrám, ktoré sme dokázali využiť.

V druhej tretine tempo upadlo. Na slovenských hokejistoch bolo cítiť zodpovednosť, ktorá im zväzovala ruky, no súpera nepustili do väčších príležitostí. V dobrom svetle sa prezentoval aj Branislav Konrád, ktorý dokázal vychytať všetky strely bieloruských hokejistov.

V poslednej dvadsaťminútovke Slováci opäť dominovali z čoho pramenil ďalší strelený gól po nádhernej súhre prvého útoku. V závere sme si zápas skomplikovali a dostali Bielorusov vlastnou nedisciplinovanosťou na koňa. Za zmienku stojí nepremenené trestné strieľanie Yegora Sharangovicha, pri ktorom nás podržal brankár Konrád. Triumf do prázdnej brány pečatil druhým presným zásahom Peter Cehlárik.

Úvodné vystúpenie našich hokejistov vyslalo jasný odkaz, že máme na čom stavať. Historicky najmladší výber predviedol skvelé korčuľovanie, brilantnú kombinačnú hru, ktorú podporil premieňaním šancí. Do ďalších stretnutí bude dôležité dokázať nadviazať na predvedený výkon z tohto zápasu.