Hokejisti Bostonu zvíťazili v treťom súboji 1. kola play off NHL nad Washingtonom 3:2 po predĺžení. Vďaka presnému zásahu Craiga Smitha z 86. minúty vedú nad Capitals v semifinálovej sérii Východnej divízie 2:1 na zápasy. Jeden gól v stretnutí zaznamenal kapitán Caps Alexander Ovečkin, ktorý tak v základnej časti a play off nazbieral dokopy už 800 presných zásahov, čo sa mu podarilo ako šiestemu hráčovi histórie. Pred ním prekonali túto métu len Wayne Gretzky (1016), Gordie Howe (869), Brett Hull (844), Jaromír Jágr (844) a Mark Messier (803). Ovečkin dal 730 gólov v základnej časti a 70 v play off.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za Washington proti svojmu bývalému klubu 20:04 minúty, mal plusový bod a na brankára vyslal dve strely. Brankár Jaroslav Halák nebol ani na striedačke Bruins.