štvrtok, 20. máj 2021 05:11 | Autor: TASR

Futbalisti FC Liverpool
Futbalisti FC Liverpool | zdroj: TASR

Londýn 19. mája (TASR) - Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v stredajšom zápase 37. kola Premier League na ihrisku Burnley 3:0 a poskočili na 4. miesto tabuľky, ktoré zaručuje účasť v Lige majstrov. Pred záverečným kolom majú na konte 66 bodov a o štyri góly lepšie skóre ako piaty Leicester. Tretia Chelsea má o bod viac.

Hráči Tottenhamu Hotspur si skomplikovali situáciu v boji o európske súťaže, keď prehrali doma s Aston Villou 1:2. V tabuľke sú na siedmom mieste iba o skóre pred Evertonom, ktorý zvíťazil 1:0 nad Wolverhamptonom. West Ham otočil na trávniku West Bromwichu duel z 0:1 na 3:1 a je šiesty o tri body pred "kohútmi".

Slovenský brankár Martin Dúbravka nechýbal medzi žrďami Newcastlu, ktorý zvíťazil nad posledným Sheffieldom United 1:0. "Straky" už majú istú záchranu.

Arsenal si udržal šancu na účasť v Európe, keď zvíťazil na trávniku Crystal Palace 3:1 zásluhou dvoch gólov v nadstavenom čase druhého polčasu. "Kanonierov" spasil v 91. minúte víťazným gólom striedajúci Gabriel Martinelli, v úplnom závere ešte pridal svoj druhý zásah v zápase Nicolas Pepe.