Londýn 16. mája (TASR) - Brankár Alisson Becker sa stal hrdinom nedeľňajšieho futbalového programu, keď rozhodol o triumfe futbalistov Liverpoolu v zápase 36. kola anglickej Premier League na pôde West Bromwichu Albionu 2:1. Brazílsky brankár si v piatej minúte nadstaveného času nabehol do šestnástky a hlavou poslal do siete center Trenta Alexandra-Arnolda z rohu. Liverpool tak vďaka nemu stále živí nádej na účasť v Lige majstrov.

Liverpool prehrával od 15. minúty, keď sa presadil Hal Robson-Kanu. Po pol hodine hry vyrovnal Mohamed Salah, pre ktorého to bol 22. gól v sezóne a na čele tabuľky strelcov sa vyrovnal Harrymu Kaneovi. V druhom polčase mali hostia prevahu, ale nedokázali sa strelecky presadiť. Zachránil ich až v piatej minúte nadstaveného času Alisson. Liverpool figuruje na 5. mieste tabuľky, na štvrtú Chelsea, ktorá drží poslednú miestenku do LM, stráca jediný bod. Tretí Leicester má náskok tri body.