Main Content

Banská Bystrica bude mať nových majiteľov. Má ísť o bývalých hráčov klubu

sobota, 15. máj 2021 08:35 | Autor: TASR

HC Banská Bystrica - ilustračný
HC Banská Bystrica - ilustračný | zdroj: TASR

Banská Bystrica 14. mája (TASR) - Hokejový klub HC ´05 Banská Bystrica zmení ešte v máji majiteľov. Klub o tom informoval v piatok na svojej oficiálnej stránke.

Noví vlastníci by mali byť známi už o niekoľko dní. "Súčasťou transakcie je prevzatie majoritného podielu akcií spoločnosti HC ´05 Banská Bystrica, a.s., ktorá zastrešuje činnosť seniorského A-mužstva," uviedlo súčasné vedenie klubu. Nadchádzajúcimi majiteľmi sa podľa klubovej stránky stanú "bývalí hokejisti, Banskobystričania, ktorí práve v tíme hokejovo vyrástli."

Súčasný majoritný vlastník je Juraj Koval, ktorý stál na čele klubu od jeho vzniku v roku 2005. "Barani" získali pod jeho vedením tri extraligové majstrovské tituly po sebe.

"Procesu zmeny majiteľa HC ´05 predchádzali viaceré rokovania súčasných akcionárov so záujemcami o kúpu vlastníckych podielov, nielen o podmienkach predaja klubu, ale najmä vízie jeho ďalšieho rozvoja. Už na začiatku mája došlo k podpisu memoranda, na základe ktorého začal časovo náročnejší právny proces prevzatia celej spoločnosti. Dobrou správou pre fanúšikov bystrického hokeja je, že práce na komplexnej rekonštrukcii zimného štadióna postupujú podľa plánu. Znamená to, že v priebehu ďalšej sezóny budú môcť zápasy sledovať z hľadiska novozrekonštruovaného zimného štadióna. Vedenie mesta už rokovalo s budúcimi majiteľmi hokejového klubu a na spoločnom stretnutí deklarovali spoločnú ambíciu prilákať na banskobystrický hokej čo najväčší počet divákov. HC ´05 tak bude pokračovať v dlhoročnej hokejovej tradícii v Banskej Bystrici s novými majiteľmi vo vynovenom štadióne. Po zavŕšení predaja klubu sa predstaví manažment HC ´05 verejnosti," uvádza sa v tlačovej správe na klubovej stránke.

Náš youtubeOdoberať