Atletico Madrid si upevnilo vedúcu pozíciu v tabuľke La Ligy

štvrtok, 13. máj 2021 09:39 | Autor: TASR

Atletico Madrid
Atletico Madrid | zdroj: TASR

Madrid 12. mája (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v stredajšom zápase 36. kola najvyššej španielskej súťaže nad San Sebastianom 2:1. Vďaka trom bodom si upevnili prvé miesto v tabuľke, pred Barcelonou vedú o štyri body. Mestský rival Real zaostáva o päť, ale má duel k dobru.

Atletico rozhodlo v prvom polčase, keď sa v priebehu dvanástich minút presadili Yannick Carrasco a Angel Correa, hostia už len skorigovali v závere v vďaka Igorovi Zubeldiovi.

Hráči FC Sevilla zdolali FC Valenciu 1:0. Sú na štvrtom mieste tabuľky a na tretí Real Madrid strácajú bod. "Biely balet" má k dobru štvrtkový duel na pôde Granady.

Dôležité body v boji o záchranu získal SD Huesca, za ktorý odohral celý zápas slovenský obranca Denis Vavro. Na domácej pôde Huesca zdolala Athletic Bilbao 1:0 a na 17. mieste má dva body náskok pred osemnástym Valladolidom.