Skvelý Erik Černák prvú hviezdu zápasu, skóroval aj Sekera

štvrtok, 6. máj 2021 07:11 | Autor: TASR

Erik Černák
Erik Černák | zdroj: TASR

New York 6. mája (TASR) - Slovenský hokejový obranca Erik Černák pomohol v noci na štvrtok v zámorskej NHL gólom a dvomi asistenciami k víťazstvu Tampy Bay nad Dallasom 6:2. V repríze vlaňajšieho finále sa strelecky presadil aj jeho krajan Andrej Sekera, ktorý dal druhý gól Stars.

Washington so slovenským zadákom Zdenom Chárom zvíťazil na ľade New Yorku Rangers 4:2. Hviezdou duelu bol T.J. Oshie, ktorý sa blysol hetrikom. Zápas sa hral iba dva dni po vzájomnom súboji, v ktorom útočník Capitals Tom Wilson zranil pri bitke hviezdneho krídelníka "jazdcov" Artemija Panarina a vyradil ho do konca sezóny. Rangers neboli spokojní, že Wilson za to nedostal vyšší dištanc a vyviazol iba s pokutou 5000 dolárov za to, že zbil Pavla Bučneviča ležiaceho na ľade. Rangers sľubovali "odvetu" a odštartovali ju hromadnou bitkou, keď hneď po úvodnom buly sa pobili traja hráči na oboch stranách. Wilson sa dostal na ľad o necelých 50 sekúnd neskôr a hneď sa do neho pustil Brendan Smith, obaja takisto dostali 5 min za pästný súboj. Po úvodných 4 minútach a 14 sekundách rozdali rozhodcovia až 72 trestných minút. Wilson zápas nedohral pre zranenie v hornej časti tela. Chára v zápase inkasoval dvojminútový trest za podrazenie a neskôr dostal 10 min osobný trest za nešportové správanie.

Montreal bez slovenského útočníka Tomáša Tatara, ktorý absentuje pre zranenie dolnej časti tela, prehral v Ottawe 1:5.