Main Content

Účasť Van Dijka na Euro je stále otázna, tvrdí Klopp

nedeľa, 2. máj 2021 16:16 | Autor: TASR

Virgil Van Dijk
Virgil Van Dijk | zdroj: TASR

Liverpool 2. mája (TASR) – Účasť holandského futbalistu Virgila van Dijka na majstrovstvách Európy je stále neistá. Povedal to jeho tréner v FC Liverpool Jürgen Klopp.

Nádej holandských fanúšikov ožila po tom, ako 29-ročný stopér zverejnil na sociálnych sieťach video, na ktorom začal s ľahkým poklusom. "Ak chcete hrať na turnaji, musíte mať niečo natrénované. Hovorím o intenzívnej príprave trvajúcej niekoľko týždňov, nie sedem dní. Môžem vás ubezpečiť, že pracuje na tom, aby bol čo najskôr zdravý. V súčasnosti však nikto nevie, kedy presne to bude. Isté je, že ak stihne šampionát, bude to veľmi tesné. Stále totiž netrénuje s tímom a v najbližších týždňoch ani nebude. Rozhodnutie bude na ňom a odvíjať sa bude od stavu jeho kolena. Neplánujeme mu nič zakazovať, sľubujem to všetkým Holanďanom. Treba si však uvedomiť, že hovoríme o hráčovi a jeho kariére. Netreba nič uponáhľať," citovala Kloppa agentúra AP.

Van Dijk utrpel zranenie kolenných väzov 17. októbra minulého roka v mestskom ligovom derby s FC Everton (2:2) po zrážke s brankárom súpera Jordanom Pickfordom.

Náš youtubeOdoberať