Main Content

Hokejové MS v Rige možno budú predsa len aj s divákmi

piatok, 30. apríl 2021 16:44 | Autor: TASR

Hokejový štadión, Ilustračný
Hokejový štadión, Ilustračný | zdroj: © TASR

Riga 30. apríla (TASR) - Organizačný výbor MS v hokeji v Rige (21. mája - 6. júna) odsúhlasil bezpečnostný protokol šampionátu. Organizátori ho vypracovali spolu s ministerstvom zdravotníctva a Centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb. Športovci a pomocný personál budú počas šampionátu bývať v jednom hoteli, každý hráč bude mať k dispozícii samostatnú izbu. Hráči sa musia správať v súlade s vypracovaným protokolom, budú pravidelne testovaní a budú používať aplikáciu Stop Covid.

Šampionát sa zatiaľ plánuje bez prítomnosti divákov. Lotyšský premiér Krisjanis Karinš v stredu vyhlásil, že momentálne nevidí možnosť usporiadať MS s divákmi. Karinš pripomenul, že epidemiologická situácia v Lotyšsku sa v súčasnosti zhoršuje: "Je lepšie povedať to ľuďom hneď teraz, ako im dávať márne nádeje."

Organizátori však aj naďalej vedú diskusie o možnostiach pustiť na tribúny aspoň obmedzený počet fanúšikov. Rozhodnutie sa má prijať v polovici mája a bude sa v ňom hodnotiť epidemiologická situácia, bezpečnostný protokol Covid-19 vypracovaný Lotyšskou hokejovou federáciou (LHF) a dôležité budú aj názory odborníkov z ministerstva zdravotníctva a z Centra pre prevenciu a kontrolu chorôb. Rovnako sa prijme konečné rozhodnutie o možnosti zriadiť bezpečné fanúšikovské zóny v meste. Tie by mali zabrániť nekontrolovaným zhromaždeniam ľudí počas hokejového šampionátu.

Lotyšská vláda začiatkom marca vyčlenila 3,7 milióna eur na organizáciu MS, z toho tri milióny išli na prípravu a vybavenie druhej arény Daugava v Olympijskom športovom centre. V nej odohrajú zápasy v A-skupine aj slovenskí reprezentanti. V hlavnej Aréne Riga sa budú hrať zápasy B-skupiny, ďalej dva štvrťfinálové duely a semifinále a aj zápasy o medaily.

Vo štvrtok sa po zasadnutí riadiaceho výboru rozhodlo o tom, že kongres IIHF sa uskutoční online formou. Finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu na tento účel tak organizátori nevyužijú, LHF vráti všetky peniaze štátu. Ďalšia schôdza organizačného výboru sa uskutoční 6. mája.

 

Náš youtubeOdoberať