Main Content

Nová nominácia Slovenska: Pribudla kvalita, odišlo 7 hráčov!

streda, 28. apríl 2021 05:12 | Autor: TASR

Craig Ramsay a Miroslav Šatan
Craig Ramsay a Miroslav Šatan | zdroj: TASR

Bratislava 27. apríla (TASR) - Slovenskú hokejovú reprezentáciu opustilo pred druhým blokom prípravy na MS 2021 sedem hráčov. Naopak, o miestenku v kádri zabojuje ďalších jedenásť.

Slováci sa vo štvrtok opäť stretnú v piešťanskej bubline, kde absolvujú testovane na koronavírus, povinnú karanténu, niekoľko tréningových jednotiek a dva prípravné zápasy s Rakúskom (1. a 2. mája). Potom sa presunú do Prahy, kde absolvujú dvojzápas s domácim Českom.

S tímom v príprave nepokračuje sedem hráčov: Denis Godla, Miroslav Mucha, Miloš Bubela, Michal Chovan, Oliver Okuliar, Martin Vitaloš a zranený Rastislav Gašpar. "Mali sme veľa mladých hráčov, takže bolo jasné, že niektorí zostanú a niektorí budú musieť urobiť miesto skúsenejším. Nie je to tak, že by sme nad nimi zlomili palicu, práve naopak. Chceli sme im dať skúsenosť s reprezentáciou, aby to vedeli navnímať a aby ich to motivovalo do budúcej práce. Určite nesklamali. Budú budúcnosťou hokejovej reprezentácie," uviedol na webe hockeylslovakia.sk generálny manažér Miroslav Šatan.

Do prípravy sa zapojí dvojica útočníkov švédskeho Leksandu IF Peter Cehlárik a Marek Hrivík, Michal Krištof z fínskeho Kärpät Oulu, Matúš Sukeľ zo Sparty Praha, brankári Matej Tomek (SaiPa/KalPa) a Július Hudáček (Spartak Moskva), útočník HK DUKLA Ingema Michalovce Pavol Regenda a dvojica útočníkov čerstvých majstrov českej ligy HC Oceláři Třinec Miloš Roman a Patrik Hrehorčák. Ich spoluhráč Martin Gernát a obranca českého vicemajstra HC Bílí Tygři Liberec Mislav Rosandič sa k tímu pripoja v pondelok 3. mája. "K mladému tímu, ktorý sa formuje, prídu hráči ako Cehlárik, Hrivík či Krištof ako ofenzívni lídri a ako hráči, ktorí budú svoje skúsenosti rozdávať mladším spoluhráčom," dodal Šatan.

Nominácia na tréningový kemp, a prípravné dvojzápasy s Rakúskom v Piešťanoch a Českou republikou v Prahe (29. 04. - 08. 05. 2021):

brankári: Július Hudáček (Spartak Moskva), Matej Tomek (KalPa Kuopio), Branislav Konrád (HC Olomouc)

obrancovia: Samuel Kňažko (TPS Turku), Šimon Nemeck (HK Nitra), Martin Bučko, Marek Ďaloga (obaja HC Dynamo Pardubice), Daniel Gachulinec (HC 07 Detva), Mário Grman (SaiPa Lappeenranta), Adam Jánošík (IK Oskarshamn), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec)

útočníci: Juraj Slafkovský (TPS Turku), Dávid Buc (iClinic Bratislava Capitals), Martin Faško-Rudáš (HC 05 Banská Bystrica), Daniil Fominych (HK Levice/HK Nitra), Adrián Holešinský (HK Nitra), Pavol Regenda (HK Dukla Michalovce), Andrej Kollár (HK Nitra), Matúš Sukeľ (HC Sparta Praha), Patrik Hrehočák (HC Oceláři Třinec), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Peter Cehlárik, Marek Hivík (obaja Leksands IF), Michal Krištof (Kärpät Oulu)

Náš youtubeOdoberať