streda, 21. apríl 2021 05:14 | Autor: TASR

Bayern Mníchov
Bayern Mníchov | zdroj: TASR

Dortmund 20. apríla (TASR) - Druhý tím nemeckej futbalovej bundesligy RB Lipsko prehral utorkovom zápase 30. kola na trávniku 1. FC Kolín 1:2. Na víťazný gól Jonasa Hectora v 60. minúte prihral slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Kapitán Kolínčanov Hector sa postaral o oba góly domácich, prvý strelil hlavičkou v 46. minúte. V 59. minúte vyrovnal presnou strelou k žrdi Amadou Haidara, no už o minútu neskôr pri rýchlom protiútoku Duda pätičkou ideálne pripravil loptu Hectorovi a ten rozhodol.

Líder súťaže Bayern Mníchov nezaváhal v súboji s Bayerom Leverkusen a zvíťazil 2:0 gólmi Erica Maxima Choupa-Motinga a Joshuu Kimmicha už v úvodnej štvrťhodine. Na čele tabuľky tak majú Bavori náskok už desať bodov pred Lipskom.

Slovenský stredopoliar László Bénes odohral 80. minút za Augsburg na pôde Frankfurtu. Jeho tím však prehral na ihrisku tretieho tímu tabuľky 0:2. Augsburgu patrí 11. miesto.

Schalke podľahlo domácemu Bielefeldu 0:1 a ako prvý tím má istotu zostupu. Klub z Gelsenkirchenu vypadol po 30 rokoch v najvyššej bundeslige. Pred desiatimi rokmi pritom hral aj semifinále Ligy majstrov. V roku 2011 klub získal Nemecký pohár. V prebiehajúcej sezóne však v 30 zápasoch zaznamenal iba dve víťazstvá a sedem remíz.