Main Content

V tíme Bayernu je zlá nálada kvôli Boatengovi. ,,Toto sa musí skončiť," varuje Rummenigge

piatok, 9. apríl 2021 13:01 | Autor: TASR

Jerome Boateng
Jerome Boateng | zdroj: © TASR

Mníchov 9. apríla (TASR) - V Bayerne Mníchov panuje po úvodnom štvrťfinálovom zápase futbalovej Ligy majstrov s Parížom St. Germain napätie. Šéf nemeckého klubu Karl-Heinz Rummenigge pre denník Bild uviedol, že všetci musia ťahať za jeden koniec povrazu.

Po zápase LM vyhlásil športový riaditeľ Hasan Salihamidžič, že klub nepredĺži kontrakt s Jeromem Boatengom. Nemecký obranca odíde z Bayernu po desiatich rokoch, zmluva mu vyprší v júni. Táto správa ovplyvnila náladu v klube a tréner Hansi Flick uviedol, že sa mu toto rozhodnutie nepáči. Rummenigge nie je spokojný s pozornosťou, ktorá sa téme venuje: "Toto sa musí skončiť. Je zbytočné, že tomu musíme permanentne venovať pozornosť a komentovať to. Bundesligu vedieme so sedembodovým náskokom a tiež máme šancu postúpiť do semifinále LM napriek domácej prehre."

Flick má zmluvu s Bayernom do júna 2023 a je hlavný kandidát na pozíciu reprezentačného trénera Nemecka. Po ME 2020 by mohol nahradiť Joachima Löwa. Rummenigge však nedávno uviedol, že Nemecký futbalový zväz (DFB) by mal robiť plány bez Flicka.