Nitra nasúkala Slovanu 8 gólov a znížila stav série na 1-3 + HLASY

utorok, 6. apríl 2021 05:10 | Autor: TASR

Hokejisti HK Nitra
Hokejisti HK Nitra | zdroj: TASR

Nitra 5. apríla (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom zápase Kaufland play off Tipsport extraligy nad HC Slovan Bratislava 8:2 a znížili stav série na 1:3. Po dvoch tretinách bolo skóre 2:2, v záverečnom dejstve inkasovali hostia poltucet. Piaty duel je na programe vo štvrtok 8. apríla na bratislavskom ľade.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 8:2 (2:2, 0:0, 6:0)

Góly: 4. Slovák (Bodák), 8. Fominych (Vitáloš, Bajtek), 43. Slovák (Bodák), 46. Holešinský, 54. Bodák (Slovák), 54. Kollár (Fominych), 56. Hrnka, 59. Finlay (Hrnka, Žitný) - 7. Matoušek (Gašpar, Zigo), 9. Maier (O'Donnell). Rozhodovali: Štefik, Müllner - Hercog, Valo, vylúčení: 13:18 na 2 min, navyše: Vitáloš, Hrnka (obaja Nitra) 10 min za zhodenie rukavíc, Maier, Kundrik (obaja Slovan) 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley – Mezei, Bodák, Švarný, Š. Nemec, Ege, Pupák, Vitáloš – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Fominych – Šiška, Šťastný, Minárik - Drábek

Slovan: Parks (54. Gudlevskis) – Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, Valach – Gašpar, Harris, Buček – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Rapáč, Zigo, Matoušek – Kundrik, Bortňák, Lukošík - Jendek

Úvodná tretina bola z pohľadu hokejovosti doteraz najlepšou v celej sérii. Skóre sa menilo až štyrikrát v priebehu piatich minút. Nitrania viedli zásluhou Slováka a Fominycha 1:0, respektíve 2:1, ale Matoušek a Maier na opačnej strane dokázali potrestať nedôraz v obrannom pásme Nitry. V prvej dvadsaťminútovke zaujala ešte pästná výmena Vitáloša s Kundrikom, v ktorej mal jasne navrch obranca domácich.

V prostrednej časti mali jasnú prevahu “corgoni”, ktorí však stroskotávali na výborne chytajúcom Parksovi. Nitrania nevyužili viacero prečíslení a v zápase začali ešte viac gradovať emócie. V 35. minúte neudržal nervy na uzde po faule od Ziga domáci Hrnka, ktorý následne čelil v bitke Maierovi. Aj druhý súboj bez rukavíc zvládol lepšie hokejista Nitry, ktorý poslal Maiera na lopatky. Emócie sa vystupňovali aj po siréne, keď sa na ľade strhla hromadná mela, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov.

Výsledkom potýčky bola presilovka “belasých”. Paradoxne najväčšiu šancu mal domáci Minárik, ktorého v úniku vychytal Parks. O pár sekúnd už ale gólman Slovana kapituloval. Strelou zblízka ho prekonal druhým gólom v zápase Slovák a odštartoval gólový uragán Nitry. Hostia rýchlostne nestíhali a domáci im v 46. minúte odskočili na dva góly zásluhou Holešinského a na 5:2 zvýšil strelou od modrej čiary Bodák, ktorý vyhnal z brány Parksa. Ani Gudlevskis však nedokázal zastaviť rozbehnutú Nitru a inkasoval hneď dva góly z troch striel. Šiesty gól Nitry strelil Kollár a siedmy pridal Hrnka. Na konečných 8:2 uzavrel Finlay a séria sa za stavu 3:1 pre Slovan sťahuje do Bratislavy.

Hlasy

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: „Sme radi, že sme vyhrali a že sme nadviazali na včerajšiu poslednú tretinu. Všetkým chalanom musím poďakovať. Podali stopercentný výkon a dali do toho všetko a bolo to vidieť. Myslím, že sme boli dnes aktívnejší a konečne sme premenili aj nejaké šanci a dali góly.“

Róbert Döme, tréner Slovana: „Chceli sme do zápasu vstúpiť inak ako sme vstúpili. Tretia tretina nám nevyšla. Musíme čo najrýchlejšie na tento zápas zabudnúť, ja osobne som už zabudol. Pripravujeme sa na domáci zápas.“